Україна опинилася серед країн, де найменше бояться ядерної загрози, – опитування

Україна входить до країн, мешканці яких мають найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози.

Про це йдеться в результатах опитування соціологічної групи “Рейтинг” для інституту досліджень Gallup International, яке проводили наприкінці 2023 року.

“Загалом протягом року у світі не відбулося значного зменшення страхів від ядерної загрози. 2/5 опитаних зараз бачать високий ризик використання ядерної зброї. Майже така ж частка оцінок помірного ризику, і лише 14% не бачать ризику”, – йдеться в повідомленні “Рейтингу”.

Зазначається, що в цілому у європейських країнах менше респондентів оцінюють загрозу застосування ядерної зброї як високу, ніж в країнах Азії, Африки та Південної Америки.

Водночас серед європейських країн найбільше бояться ядерної загрози Італія, Португалія, Румунія − тут більше половини мешканців оцінили загрозу як високу.

Індонезія, Нігерія, Еквадор, Сирія, Аргентина мають найвищий показник оцінки ядерної загрози як високої.

Водночас Україна, Іран, Пакистан, Вірменія мають найвищий відсоток, що такого ризику немає.

Соціологи також акцентують, що наймолодша група респондентів має найбільш песимістичні оцінки щодо ядерної загрози.

Опитування проводилося у 41 країні світу. Загалом у жовтні-грудні 2023 року було опитано 40 428 осіб (близько 1000 осіб у кожній країні). В Україні опитування проводила Група Рейтинг.

Читайте також:
Китай запропонував членам “ядерного клубу” укласти угоду про незастосування ядерної зброї

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна