“Третій зашквар Зеленського за два дні. Парубій вже сказав, що чути запах шин”

 

Михайло Басараб
політолог

(FB)

Третій «кидок» за два дні. Зеленський зарулює на посаду крутіше за Януковича.

Кажуть, що завтра антиконституційний указ Зеленського про розпуск парламенту буде офіційно опубліковано. Виборам буде дано старт. Вже відомо, що народні депутати готують з цього приводу звернення в Конституційний Суд. Його рішення поки невідоме. Може статися й так, що в розпал кампанії або ближче до її завершення, чи після дня голосування 21 липня, КСУ визнає указ Зеленського неконституційним.

Можемо мати патову ситуацію. Єдиним винуватцем якої буде Зеленський. Перспективи для такого рішення є. Бо відомо, що в коаліції таки нібито було 226 заяв народних депутатів. Вже скоро ми точно з’ясуємо деталі звернення в КСУ.

Сьогодні Верховна Рада не стала співучасником великого обману українців.

Депутати провалили законопроект Президента про вибори за пропорційною системою із ЗАКРИТИМИ списками. Хоча позавчора саме Зеленський з трибуни Верховної Ради вимагав у парламенту ухвалення пропорційної виборчої системи за ВІДКРИТИМИ списками. Тож якщо вибори стартують завтра чи післязавтра, вони відбудуться за чинним виборчим законом – половина мажоритарників, половина за закритими партійними списками.

Чому Зеленському потрібна була пропорційна виборча система із закритими списками? На хвилі хайпу він хоче отримати абсолютно контрольовану більшість у парламенті.

Бажано, щоб ця більшість складалася лише з його фракції.

Так само Зеленському кортить визначити склад цієї майбутньої фракції у вузькому колі зі своїми поплічниками, а виборцям-лохам запропонувати проголосувати лише за бренд «Слуга народу». Тобто нічого нового. Все, як завжди.

В сухому залишку за два дні маємо:
1. Антиконституційний указ про розпуск парламенту.
2. Призначення Андрія Богдана на посаду голови в АП з порушенням закону про люстрацію. Він відзначився чиновницькими звитягами в часи Януковича-Азарова.
3. Дуже небезпечна заява того ж таки Богдана щодо референдуму про «мир з Росією».
4. Брутальний «кидок» усіх нас з внесенням президентського законопроекту про пропорційну систему із закритими списками.

Непогано як на два дні роботи. До речі, у цьому переліку лише найочевидніші зашквари. Тривають дискусії і щодо низки інших рішень.

Смали, Вова, далі. Парубій вже нині сказав, що чути запах шин.

Читайте також:
Зеркаль пояснила, чому не пішла в АП і де працюватиме далі

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна