У МЗС відповіли президенту Чехії на пропозицію змінити Конституцію України

 

У МЗС вважають заяву чеського президента Мілоша Земана щодо ворожості між україномовним та російськомовним населенням України, а також щодо необхідності змінити Конституцію України “трансляцією наративів російської пропаганди”.

Із таким коментарем в ефірі Oboz TV виступила речниця МЗС України Катерина Зеленко.

“Подібні думки пан Земан висловлює вже не вперше, його погляди нам добре відомі. Прикро, що він так і не зрозумів, що в Україні вже п’ятий рік триває не громадянська війна, а російська агресія, що в Україні немає ворожнечі між україномовними та російськомовними. На сході нашої держави майже щодня гинуть наші патріоти, і серед них багато російськомовних, які захищають не лише Україну, але і Європу, і її цінності”, — наголосила речниця міністерства.

Вона підкреслила, що своєю заявою Земан транслює меседжі кремлівської пропаганди.

“Такі заяви чеського президента виглядають як трансляція наративів російської пропаганди. Це саме ті меседжі, які ми звикли чути в Кремлі”, — зауважила Зеленко.

Вона також нагадала, що позиція чеського уряду є надзвичайно дружньою до України.

Як повідомляла “Новинарня“, нещодавно президент ЧехіїМілош Земан заявив, що зміна Конституції України у частині децентралізації здатна врегулювати конфлікт на Донбасі.

Натомість міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршичек раніше завляв, що Російська Федерація є загрозою для Чехії та Європейського Союзу.
За словами Петршичека, Росія стає більш наполегливою і представляє небезпеку поширення дезінформації та використання різних гібридних загроз.
Глава чеського МЗС зазначив, що РФ є справжньою загрозою для Чехії та Європейського Союзу в цілому.
Крім того, Петршичек наголосив, що необхідно більш серйозно вивчати звіти про погрози Російської Федерації, які поступають від розвідки, і посилити стратегічні комунікації та боротьбу з дезінформацією в рамках ЄС.

Читайте також:
Без реакції НАТО російські літаки можуть з’явитися над Варшавою та Прагою, — Дуда

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна