ЦВК не зареєструвала кандидатами в президенти комуніста Симоненка і “сепара” Соловйова

 

Центральна виборча комісія відмовила лідеру угруповання, яке називає себе “Комуністична партія України” Петру Симоненку та лідеру партії “Розумна сила” Олександру Соловйову в реєстрації кандидатами в президенти України на виборах 2019 року.

Рішення ухвалено на засіданні ЦВК 2 лютого.

У ЦВК заявили, що Симоненка висунула партія, статут, найменування та символіка якої не відповідають вимогам закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.
Також у Центрвиборчкомі заявили, що подана Симоненком анкета не містить відомостей про його місце проживання на території України протягом 10 останніх років.

Соловйову відмовили в реєстрації через невідповідність його анкети формі анкети кандидата на посаду президента. Крім того, встановлена наявність у його програмі положень, “спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності держави”.

Також цьго дня відмовлено в реєстрації гр. Жамойдо Олександру Людвиговичу, Качановській Ярославі Павлівні та Касьяненку Дмитру Леонідовичу.

Станом на 2 лютого Центральна виборча комісія зареєструвала 28 кандидатів у президенти.

Як інформувала “Новинарня“, КПУ висунула Петра Симоненка в президенти 3 січня.

8 липня 2014 року Мін’юст і Укрдержреєстр звернулися до Окружного адміністративного суду Києва з позовом про заборону КПУ на території держави. 16 грудня 2015 року суд заборонив діяльність КПУ за позовом Мін’юсту. 28 грудня КПУ звернулася до Київського апеляційного адмінсуду з апеляційною скаргою на відповідну постанову Окружного адмінсуду Києва.
25 січня 2016 року Вищий адміністративний суд України відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою КПУ, яка в судовому порядку намагалася оскаржити правовий висновок Комісії з питань додержання закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.
Ця постанова Вищого адміністративного суду України оскарженню не підлягає. “Таким чином, адміністративні суди дійшли висновку, що аргументи представників та адвокатів Комуністичної партії України не є обґрунтованими. Тобто остаточно підтвердили правомірність вищезгаданого правового висновку та відповідно заборону КПУ”, – прокоментували тоді це рішення в Мін’юсті.
При цьому, як повідомляється у відповіді Міністерства юстиції України на запит інтернет-видання “Українська правда”, “заборона діяльності партії не означає автоматичного припинення діяльності юрособи”. “Таке припинення відбувається в порядку, встановленому чинним законодавством, зокрема шляхом створення ліквідаційної комісії, яка має повноваження на підставі закону, а також положень статуту визначати долю майна”, – йдеться в листі Мін’юсту.

Раніше партія “Розумна сила” піарилися на тому, що її активісти в окупованому Луганську разом із представниками угруповання “ЛНР” “збирали підписи” за “припинення громадянської війни”.

Читайте також:
Активісти С14 зірвали збори проросійської партії “Розумна сила”. ФОТО, ВІДЕО

ЦВК не зможе зареєструвати Симоненка кандидатом від комуністів, – КВУ

Новий обшук у Симоненка: кіберполіція заблокувала сайт КПУ. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна