Ахметов і Льовочкін могли отримувати від Манафорта дані соцопитувань зі США за гроші, – CNN

 

Два українські бізнесмени, Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов, були ймовірними отримувачами даних соцопитувань під час президентської кампанії 2016 року у США.

Про це повідомив телеканал CNN із посиланням на неназване джерело, близьке до розслідування американських правоохоронців.

Згідно з цими даними, колишній керівник Адміністрації президента України Віктора Януковича Льовочкін та олігарх Ахметов сплатили екс-очільнику передвиборчого штабу Дональда Трампа політтехнологу Полу Манафорту мільйони доларів за роки співпраці з ним.

У серпні 2016 року Манафорт повідомляв своєму бухгалтеру, що очікує на надходження 2,4 мільйона доларів за роботу в Україні.

Як інформує “Радіо Свобода”, у прес-службі Ахметова заперечили те, що український бізнесмен цікавився даними опитувань у США і отримував їх.

Колишній помічник Дональда Трампа, керівник його виборчого штабу на початку переможної кампанії 2016 року Пол Манафорт ділився даними опитувань громадської думки, які проводив виборчий штаб республіканського кандидата в президенти, також із діловим партнером, який мав зв’язки з російською розвідкою. Ім’я цього партнера – Костянтин Килимник.

Манафорт багато років працював із ним у Києві, надаючи консалтингові послуги “Партії регіонів” колишнього президента України Віктора Януковича.

Ця конфіденційна інформація були передана прокуратурою захисниками Манафорта і містилася в документі, який адвокати надали суду. Через технічну помилку закриті відомості не були викреслені і стали публічними. Ці дані стали приводом для нових питань про контакти і можливу співпрацю між людьми з оточення кандидата в президенти Трампа і представниками Кремля.

Із наданих документів також стало відомим, що Манафорт багаторазово обговорював з Килимником “мирний план врегулювання конфлікту в Україні”.

Спецпрокурор Роберт Мюллер, який веде розслідування імовірної змови між Трампом і Кремлем, з’ясовує, з-поміж іншого, чи намагалася Москва схилити Трампа до посередництва між Росією та Україною.

У вересні 2018 року Манафорт погодився співпрацювати з Мюллером у справі про можливе російське втручання у вибори.

Однак 7 грудня спецпрокурор оголосив, що Манафорт порушив умови угоди, надавши ФБР неправдиві свідчення про своє спілкування з представниками адміністрації Трампа і контактах з Килимником.

Тепер його чекає нове судове засідання – зараз про порушення угоди зі слідством. Воно заплановане на 25 січня.

Читайте також:
Втручання Росії у вибори США: екс-юриста Трампа ув’язнили на три роки

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна