Суд у Києві скасував вирок дезертиру з Криму Сінічаку, якого готують на обмін з РФ

 

Апеляційний суд Києва скасував вирок колишньому українському військовослужбовцю з Криму – підполковнику медичної служби Тарасу Сінічаку, який у 2014 році перейшов на бік окупантів. Раніше Сінічак був засуджений за обвинуваченням у державній зраді і дезертирстві до 8 років позбавлення волі, однак АСК повернув його справу на повторний розгляд судом першої інстанції.

Про це йдеться в рішенні суду від 25 червня, повідомляє агенція “Українськi новини”.

Тарас Сінічак, уродженець Івано-Франківської області, був одним із перших українських екс-військових, засуджених до тюремного терміну за дезертирство під час окупації Криму. У січні 2017 року Дарницький районний суд Києва засудив його до 8 років позбавлення волі років без конфіскації майна.

Суд встановив, що підсудний був заступником начальника медичної частини Центру медичної реабілітації, санаторного лікування та спеціальної підготовки особового складу Повітряних та Військово-морських сил Збройних сил України у Судаку (АР Крим).
У лютому 2014 року Центр був захоплений російськими військовими. Сінічак на порушення наказу Міністерства оборони не вийшов з Криму і не прибув на материкову частину на нове місце служби.
Із квітня 2014 року він продовжив працювати в Центрі медичної реабілітації в Криму начальником диспансеру та організовував проведення реабілітаційних заходів із військовослужбовцями збройних сил Росії – країни-окупанта.

Дезертир Синичак був затриманий українськими правоохоронцями в січні 2016 року у контрольному пункті в’їзду-виїзду “Каланчак” на адмінмежі з Кримом у Херсонській області.

16 січня 2017 року Дарницький райсуд Києва засудив Сінічака до 8 років позбавлення волі, визнавши його винним у скоєнні злочинів передбачених ч.1 ст.111 (державна зрада) і ч.1 ст.408 (дезертирство) Кримінального кодексу України.

Захист засудженого просив скасувати вирок у зв’язку з недоведеністю факту наявності в Україні збройного конфлікту.

“Вирішуючи питання про відповідальність підсудного, суд першої інстанції не врахував, що обвинувачений є «нон-комбатантом» … До нон-комбатантів, згідно з Женевською конвенцією від 12.08.1949, відносяться: медичний персонал, кореспонденти і духовні особи”, – йдеться в рішенні суду.

У підсумку Апеляційний суд скасував вирок, оскільки вважав, що при розгляді справи була порушена територіальна підсудність.

Справу передано на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Військова прокуратура не погодилася з ухвалою Апеляційного суду і подала апеляцію. Вона попросила суд збільшити термін тюремного ув’язнення Сінічака до 15 років з конфіскацією майна. Крім того, прокурор зазначив, що підсудний отримав у Криму російський паспорт і підробив у ньому дату свого народження.

Водночас суд не відпустив з-під варти Сінічака і продовжив йому арешт до 23 серпня.

Як відомо, українська сторона внесла Тараса Сінічака до списку утримуваних осіб, яких можливо обміняти в Росію на наших політв’язнів в РФ.

Як інформувала “Новинарня“, в кінці 2017 року Апеляційний суд Києва ухвалив аналогічне до Сінічака рішення – скасувати вирок про ув’язнення і повернути справу в першу інстанцію – щодо бразильського найманця “ДНР/ЛНР” Рафаела Лусваргі. Тоді також аргументом була нібито порушена територіальна підсудність.
Рішення суду було ухвалено з огляду на обмін полоненими з ОРДЛО, що готувався. Однак Лусваргі та інші ув’язнені іноземці тоді не були передані на бік сепаратистів.

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна