ГПУ скасувала припис департаменту Горбатюка про заборону зміни ландшафту на Інститутській

 

Заступник генерального прокурора Анжела Стрижевська скасувала як “незаконну” постанову прокурора департаменту спеціальних розслідувань про заборону зміни ландшафту на вулиці Інститутській.
Повідомлення про це 6 липня оприлюднила прес-служба Генпрокуратури.

Раніше ДСР заборонив вчиняти будь-які дії, які змінювали б ландшафт на вулиці Інститутській (у тому числі споруджувати Музей Революції гідності), до завершення слідчих експериментів у справі щодо розстрілу Небесної сотні.

Згідно з повідомленням на сайті ГПУ, постанова про тимчасову заборону будівництва є незаконною, адже базується на статті 237 Кримінального процесуального кодексу.

У цій статті прописаний порядок проведення огляду місцевості з метою з’ясування обставин кримінального злочину.
Натомість сама постанова Горбатюка передбачає проведення слідчого експерименту, яку регламентує стаття 240. Ця стаття не дає прокурору права встановлювати будь-які заборони у зв’язку з проведенням слідчих дій.

Водночас скасування заборони на будівництво музею не перешкоджає проведенню слідчого експерименту у справі розстрілу Небесної сотні, зазначає прес-служба ГПУ.

Як інформувала “Новинарня“, 4 липня директор Музею Революції гідності Ігор Пошивайло заявив, що департамент спецрозслідувань Генпрокуратури видав припис про заборону будівництва музейного і меморіального комплексу на вулиці Інститутській, де відбувалися події Майдану.

Після того голова департаменту спеціальних розслідувань Сергій Горбатюк пояснював, що заборона змінювати ландшафт місцевості пов’язана зі слідчими діями і є тимчасовою. Він припускав, що на це знадобиться близько двох-трьох місяців.

У коментарі “Радіо Свобода” Сергій Горбатюк пояснював: “Більшість слідчих експериментів була проведена в 2014, 2015, 2016 роках. Після того з’являлось додатково відео, якого не було раніше… Крім того, суд уже під час судового розгляду видав ухвалу про повторне проведення низки слідчих експериментів”.

“Моя особиста думка – що варто би було не змінювати ландшафт до вироку справи в суді. Тому що, скажімо, адвокати підозрюваних потім заявлять, що «вони це умисно зробили, щоб засудити наших підозрюваних, змінили ландшафт, тепер ми не зможемо нічого зробити». Але прокурори для себе вирішують, що їм цього достатньо”, – сказав Горбатюк.

Музей Революції гідності буде присвячений пам’яті загиблих під час протестів взимку 2013–2014 року.
У лютому 2014-го в результаті дій силовиків проти активістів у центрі Києва загинули понад сто людей, їх згодом почали називати Небесною сотнею. На вулиці Інститутській у Києві є меморіальні плити на честь загиблих, а також хрест і портрети вбитих активістів. Меморіалу Героїв Небесної сотні як такого наразі немає.

28 червня міжнародне журі обрало для Києва “німецький” проект Музею Революції гідності.
Раніше, в лютому, журі визначило, яким буде Меморіал Героїв Небесної Сотні.

Читайте також:
В ГПУ пояснили, як і чому реформують департамент спецрозслідувань Горбатюка

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.