МВФ: закон про Антикорупційний суд у редакції Порошенка – порушення зобов’язань України

 

Міжнародний валютний фонд повідомив українській владі про те, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції означатиме порушення Києвом своїх зобов’язань перед міжнародними партнерами.

Про це йдеться в листі голови місії МВФ Рона ван Родена, який 15 січня оприлюднила “Європейська правда”.

Лист спрямований на адресу Ігоря Райніна, голови адміністрації президента України; копії надіслані також прем’єр-міністру, голові Верховної Ради, кільком міністрам та представникам уряду.

У листі представник Фонду категорично виключає можливість того, що МВФ погодиться із ухваленням президентського законопроекту про Антикорупційний суд (АКС).

“Подання президентом законопроекту про АКС мало стати кроком у правильному напрямі [у питанні боротьби з корупцією]. Однак щодо того проекту, який був поданий 22 грудня, у нас є серйозні застереження, низка його положень не сумісні із зобов’язаннями України за програмою співпраці з МВФ, а також суперечать рекомендація Венеціанської комісії”, – йдеться у зверненні.

Лист на трьох сторінках пояснює, чому такий закон не дозволить створити суд, який користувався би довірою в Україні та за кордоном.

Зауваження Фонду розбиті на три групи – щодо процедури відбору суддів, щодо положень закону, спрямованих на гальмування створення АКС, а також щодо юрисдикції суду. Загалом у документі дев’ять системних зауважень, зазначає “ЄП”.

“Законопроект створює юридичні можливості для додаткових затримок у створенні антикорупційного суду”, – йдеться у листі. “Юрисдикція суду має відповідати юрисдикції НАБУ та САП”, – наполягає також МВФ.

Найбільший блок претензій пов’язаний із питанням відбору суддів – у фонді вимагають, щоб на Банковій виконали рекомендацію Венеціанської комісії і надали представникам міжнародних донорів України у антикорупційних питаннях право блокувати призначення недоброчесних суддів.

“Роль громадської  ради міжнародних експертів має бути вирішальною, а не просто дорадчою (як у президентському проекті)… Негативне рішення ради щодо кандидата має бути зобов’язуючим для Вищої кваліфікаційної комісії суддів”, – йдеться у листі МВФ.

Також Фонд наполягає, що до складу Ради мають бути включені не тільки міжнародні організації, але також представники донорів, “у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії”.

“Створення та запуск Антикорупційного суду – ключове завдання в українському антикорупційному порядку денному… Однак у поточному вигляді закону про АКС ми не будемо готові його підтримати. МВФ готовий допомогти адміністрації президента переглянути закон,  щоби привести його у відповідність із зобов’язаннями української влади та рекомендаціями Венеціанської комісії”, – йдеться у документі.

Як відомо, ухвалення закону про Антикорупційний суд є однією з умов надання Україні чергового траншу кредиту МВФ.

Читайте також:
З’явився текст законопроекту про Вищий антикорупційний суд

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".