Замість роботи у ВР “Самопоміч” поїхала на блокаду ОРДЛО, – Березюк

 

Фракція “Самопоміч” надвечір у четвер, 23 червня, залишила зал Верховної Ради, “а більшість народних депутатів “Самопомочі” вирушили на Схід для підтримки учасників блокади торгівлі із окупованими територіями”.
Про це повідомила партійна прес-служба.

“Ми їдемо туди, щоб стати поруч з ними і показати, що торгівля на крові колонізує українську державу політично, економічно і соціально”, – заявив голова фракції Олег Березюк.

У своєму виступі він наголосив, що “«Самопоміч» протягом останніх трьох місяців разом з іншими депутатами працювала над підготовкою закону про окуповані території. Однак страх перед олігархічними власниками парламенту та держави не дозволив, щоб парламент сьогодні його розглянув”.

“Я хочу подякувати прикордонникам, СБУ, Генеральному штабу, Міністерству оборони, міграційній службі, МЗС – це видатні чоловіки і жінки української нації, які вчора працювали над цим законом і зробили його. Цей закон потрібен їм, його вимагають люди своєю “блокадою торгівлі на крові”. На превеликий жаль, вчора профільний комітет не спромігся проголосувати за цей закон, щоб сьогодні він був у залі”, – зазначив Олег Березюк.

Варто зазначити, що у своїх виступах протягом засідання ВР у четвер нардепи від “Самопомочі” неодноразово закликали винести на розгляд законопроект про окуповані території №3593-д, заявляючи, що саме це питання має бути головним на порядку денному.

Читайте також:
Гройсман на зустрічі з учасниками “блокади ОРДЛО”
подав компромісні пропозиції

Як повідомляла “Новинарня“, 25 січня активісти й деякі ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірське-Золоте, закликавши до припинення “торгівлі на крові” із незаконними збройними формуваннями та звільнення українських заручників з полону “ДНР/ЛНР”.
Вони заявили, що блокують на Луганщині рух через лінію розмежування 800 вагонів щодня.

Серед учасників блокади – нардепи від “Самопомочі” Семен Семенченко, Павло Костенко, Тарас Пастух, а також позафракційний нардеп Володимир Парасюк, екс-командир батальйону “Донбас” Анатолій Виногродський, екс-начштабу батальйону “Айдар” Валентин Лихоліт (Батя), чию справу розслідує ГПУ, та ін.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці. Але організатори блокади заявили про намір її розширити й 30 січня підірвали колію.

Служба безпеки України в офіційній заяві засудила “популістські” дії політиків, які організували блокування руху залізничного транспорту з окремих районів Донбасу, та відкинула звинувачення в кришуванні торгівлі з окупантами.

Володимир Гройсман заявив, що отриманню вугілля з непідконтрольних територій на Донбасі на даний момент немає альтернативи.

2 лютого блокувальники встановили новий “редут” – “Запоріжжя” – на залізничному переїзді в Бахмуті Донецької області.
11 лютого було перекрито третю гілку залізниці – біля смт Щербинівка, станція Фенольна між Костянтинівкою і Ясинуватою.

Схема розміщення “редутів”. Клікніть для збільшення

Активісти спростували заяву керівника ГУ Нацполіції в Донецькій області В’ячеслава Аброськіна від 7 лютого про те, ніби залізниця в районі Бахмута розблокована.

Перед тим сталися сутички на дорозі біля міста Часів Яр із побиттям деяких учасників блокади спецпідрозділом поліції.

8 лютого до учасників блокади в Бахмуті приєдналися військовослужбовці 58-ї бригади ЗСУ, які взяли відпустку, однак наступного дня їх відкликали з відпусток у частину й спрямували в підрозділи до лінії фронту.

За даними уряду, 10 лютого через блокаду було припинено поставки антрациту з тимчасово неконтрольованих територій для роботи ТЕС України.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що блокування поставок вугілля з непідконтрольних територій Донбасу може спричинити зупинки і відключення у сфері електро- і теплопостачання по всій території країни.

15 лютого Кабмін у зв’язку з блокадою ввів надзвичайні заходи в енергетиці (до 17 березня).

16 лютого блокувальники заявили, що встановили перший блокпост на автомобільному шляху – біля Золотого на Луганщині, однак там вони здійснюють лише спостереження за транспортним потоком.

19 лютого в Києві відбулися вуличні акції на підтримку блокади. Під час спроби прориву маніфестантів, зокрема народних депутатів, на вулицю Банкову були затримані й травмовані.

20 лютого група “Метінвест” Раната Ахметова повідомила про те, що зупиняє через блокаду два свої підприємства, які працюють в ОРДЛО – “Єнакіївський метзавод” та “Краснодонвугілля”.

Читайте також:
Аваков пропонує свій план “блокади ОРДЛО”

Депутатка Чорновол заявила, що
“Самопоміч” на Донбасі “кришує діру” Юри Єнаківського

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна