“На цей час на Єнакіївському метзаводі завершилися роботи з підготовки до тимчасової консервації. Проведено видування доменних печей №3 та № 5, припинено роботу конвертерного цеху. Макіївську філію ЄМЗ буде зупинено 25 лютого”, – повідомляє група.
Також через блокаду залізничного сполучення зупинився видобуток на всіх шахтах вугільного об’єднання “Краснодонвугілля” (ОРЛО).
У “Метінвесті” наголошують, що Єнакіївський металургійний завод і Краснодонвугілля зареєстровані на підконтрольній Україні території та сплачують усі передбачені законом України податки і збори до державного бюджету.
“Незважаючи на призупинення діяльності ЄМЗ та “Краснодонвугілля”, Метінвест продовжує виконувати свою роль соціально-відповідальної компанії і сприймає її з усією серйозністю та відповідальністю. Заводи групи є головним роботодавцем та мають статус містоутворюючих підприємств. “Метінвест” не має наміру скорочувати персонал ЄМЗ (включаючи його Макіївську філію) та “Краснодонвугілля”. Усіх співробітників цих підприємств виведуть у простій зі збереженням 2/3 окладу”, – ідеться в прес-релізі.
Читайте також:
Завдяки хакерам стало відомо, скільки й куди “ДНР/ЛНР”
продає вугілля та металу
Порошенко прокоментував торговельну блокаду ОРДЛО:
“Це не торгівля, а співпраця з нашими”
Як повідомляла “Новинарня“, 25 січня активісти й деякі ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірське-Золоте, закликавши до припинення “торгівлі на крові” із незаконними збройними формуваннями та звільнення українських заручників з полону “ДНР/ЛНР”.
Вони заявили, що блокують на Луганщині рух через лінію розмежування 800 вагонів щодня.
Серед учасників блокади – нардепи Семен Семенченко, Павло Костенко, Тарас Пастух, Володимир Парасюк, екс-начштабу батальйону “Айдар” Валентин Лихоліт (Батя), чию справу розслідує ГПУ.
Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці. Але організатори блокади заявили про намір її розширити й 30 січня підірвали колію.
Служба безпеки України в офіційній заяві засудила “популістські” дії політиків, які організували блокування руху залізничного транспорту з окремих районів Донбасу, та відкинула звинувачення в кришуванні торгівлі з окупантами.
Володимир Гройсман заявив, що отриманню вугілля з непідконтрольних територій на Донбасі на даний момент немає альтернативи.
2 лютого блокувальники встановили новий “редут” – “Запоріжжя” – на залізничному переїзді в Бахмуті Донецької області. 11 лютого було перекрито третю гілку залізниці – біля смт Щербинівка, станція Фенольна між Костянтинівкою і Ясинуватою.
Голова облВЦА Павло Жебрівський почав домовлятися про розблокування дільниці, але безрезультатно.
Активісти спростували заяву керівника ГУ Нацполіції в Донецькій області В’ячеслава Аброськіна від 7 лютого про те, ніби залізниця в районі Бахмута розблокована.
Перед тим сталися сутички на дорозі біля міста Часів Яр із побиттям деяких учасників блокади спецпідрозділом поліції.
8 лютого до учасників блокади в Бахмуті приєдналися військовослужбовці 58-ї бригади ЗСУ, які взяли відпустку, однак наступного дня їх відкликали з відпусток у частину й спрямували в підрозділи до лінії фронту.
За даними уряду, 10 лютого через блокаду було припинено поставки антрациту з тимчасово неконтрольованих територій для роботи ТЕС України.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що блокування поставок вугілля з непідконтрольних територій Донбасу може спричинити зупинки і відключення у сфері електро- і теплопостачання по всій території країни.
15 лютого Кабмін у зв’язку з блокадою ввів надзвичайні заходи в енергетиці (принаймні до 17 березня).
16 лютого блокувальники заявили, що встановили перший блокпост на автомобільному шляху – біля Золотого на Луганщині, однак там вони наразі здійснюють лише спостереження за транспортним потоком.
19 лютого в Києві відбулися вуличні акції на підтримку блокади. Під час спроби прориву маніфестантів, зокрема народних депутатів, на вулицю Банкову були затримані й травмовані.
Читайте також:
Аваков пропонує свій план “блокади ОРДЛО”