Е-декларація Порошенка: мільярдер віддав на благодійність і армію 400 млн.

 

Президент України Петро Порошенко одним з останніх – за дві години до дедлайну 30 жовтня – високопосадовців подав свою електронну декларацію активів за 2015 рік. “Новинарня” ознайомилася з нею на сайті НАЗК.

З цього приводу Петро Порошенко написав на своїй сторінці у “Фейсбуці” (власноруч, якщо вірити літерам ПП на початку допису):

“ПП: Незважаючи на шалений опір, електронна система декларування працює, і перша її фаза успішно завершується. Запустити е-декларацію вдалося завдяки політичній волі керівництва держави, Уряду і парламенту, і я дякую всім громадським діячам і держслужбовцям, хто доклав зусиль, щоб електронне декларування запрацювало.

Електронне декларування – це черговий крок до відкритості та відповідальності влади і ще один інструмент у новоствореній системі запобігання корупції.

Я продовжую наполягати, що зміни в нашій державі незворотні, і всі “страшилки”, які активно розповсюджували за кордоном деякі наші співвітчизники, – не справдилися. Тому, заповнюючи свої електронні декларації, тисячі українських держслужбовців передали спільний сигнал нашим партнерам в Європейському Союзі.

Україна виконала всі 144 вимоги щодо безвізу, досягла всіх критеріїв. Розраховую, що за час, що залишився до Саміту Україна-ЄС у Брюсселі 24 листопада, українці отримають це довгоочікуване рішення, як визнання прогресу та знак солідарності.

Щодо моєї декларації, одразу хочу зауважити, що все коштовне рухоме і нерухоме майно: житло, земельні ділянки, авто, картини, жіночі прикраси – було куплено (не в оренді) до президентства. Більше того, здебільшого майно було набуто в той час, коли я не був на державній службі.

Щодо компаній, усі вони створені в той час, коли я займався бізнесом. У 2014 була створена лише одна нова компанія, якою я володію напряму, – для продажу Roshen.

Я принципово зберігаю кошти у банках – 27 мільйонів доларів, з кожного цента яких сплачено податки до бюджету України. Все це відображено у моїй декларації за 2015 рік. Хоча й маю деякі готівкові кошти: 800 тисяч гривень і 60 тисяч доларів. Вважаю, що політики повинні демонструвати приклад і довіряти банківській системі.

Як на мене, мета електронного декларування не тільки і не стільки показати, хто чим володіє, а продемонструвати відношення видатків до задекларованих доходів. За останні десять років у моїх деклараціях задекларовано доходи на суму понад 820 мільйонів гривень (за різним співвідношенням гривні до долара протягом всього часу).

Також на благодійність і підтримку армії у 2014-2016 роках мною та підприємствами, де я виступаю кінцевим бенефіціаром, перераховано близько 400 мільйонів гривень”.

У самій декларації Петро Порошенко вказав права власності у понад сотні компаній в Україні, Росії, Польщі, Іспанії, Нідерландах, Угорщині, Литві, Китаї, на Кіпрі й Британських Віргінських островах, зарплату у сумі 121 054 грн., проценти в сумі 12 375 404 грн. та інвестиційні прибутки у сумі 59 298 642 грн.

За даними декларації, на банківських рахунках Порошенка зберігається 540 478 грн., 26 324 870 доларів, 14372 євро.

Також президент задекларував 3,85 млн. доларів та 1,111 млн. грн. у якості коштів, позичених третім особам.

Внески до кредитних спілок та інших небанківських фінустанов становлять 8,19 млн. грн.

Готівкові кошти Порошенка (як і інші згадані кошти) у сумі 60 тис. доларів та 900 тис. грн утримуються у ПАТ “МІБ”, де він є власником 9000 акцій, номінальна вартість яких становить 13,518 млн. грн.

Також президент задекларував колекцію картин українських та російських майстрів 19-20 століття у кількості 65 одиниць, колекцію картин старих майстрів в кількості 15 одиниць, колекцію картин сучасних художників імпресіоністів та сюрреалістів (4 одиниці), колекцію скульптур 19-20-го сторіччя в кількості 6 одиниць, скульптуру “Хлопчик рибалка” Гульєльмо Пугі.

Також у декларації вказано меблі, гарнітури, люстри, техніка, годинники, рояль Schimmel, килими. Порошенко задекларував три наручні годинники Hublot, один Patek Phillip та два – Breguet.

У декларації також вказано ювелірні вироби та прикраси – браслети, каблучки, сережки, кулони, намисто, чоловічі запонки, тримач для краватки.

Також Порошенку належить дві норкові шуби, кожушок з соболя, шкіряне пальто, жіноча шкіряна сумка рожевого кольору Fendi та чорні шкіряні жіночі сумки Dior та Chanel.

Дружина президента має на банківських рахунках 71 146 грн. та 8943 євро, заробітна плата за місцем роботи у ТОВ “Інтерстарч Україна” становила 11 178 грн, у ТОВ “Торговий дім “Інтерстарч Україна” – 10809 грн., у Благодійній Організації “Благодійний Фонд Петра Порошенка” – 66 785 грн.

У декларації також вказано право власності на житловий будинок на 1331,70 кв. м та три земельні ділянки у Козині (33196, 1200 та 7511 кв. м), три земельні ділянки у Києві (1000, 6315 та 5169 кв.м), дві квартири у Києві (134,06 та 82,15 кв. м), квартира у Вінниці (68,2 кв. м), нежитлове приміщення в Одесі (35,3 кв. м), комплекс “База відпочинку Лебідь” у м. Лиман (Одещина) – в іпотеці (власниця – Лідія Москаленко), які належать Петру Порошенку.

У власності дружини – земельна ділянка на 1900 кв. м, дачний будинок на 344 кв. м у н.п. Петропавлівське під Києвом та гараж у Києві.

Порошенко задекларував Mercedes Benz  2010 р.в, BMW та Range Rover 2011 р. в., Jaguar 2008 р. в. та катер Bayliner 2005 р.

Читайте про інші е-декларації за тегом: е-декларації

Читайте також:
Е-декларація Тимошенко: “Рух опору”, ювелірка, маєток в оренді від Шарапової,
решта на чоловікові

Турчинов задекларував $1,5 млн., бібліотеку церковних стародруків і власні твори

Мільйонер із нетрів: Ляшко задекларував мільйони, мега-квартиру, 6 ділянок,
дорогі авто й годинники та… вила

Волонтер Донік про е-декларації: крадені мільйони проти відрахувань для армії по 20 грн. з пенсій

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна