Меркель прив’язала “безвіз” для України і Грузії до механізму його зупинки

 

Введення безвізового режиму для Грузії Євросоюз може прив’язати до аналогічного кроку щодо України. Перед цим необхідно запровадити механізм призупинення дії “безвізу”. Про це в середу, 15 червня, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель після зустрічі з прем’єр-міністром Грузії Георгієм Квірікашвілі в Берліні, повідомляє DW.

“Для мене також грає роль те, що угоди про асоціацію з ЄС були підписані Грузією та Україною одночасно, – сказала Меркель. – Наразі обидві країни доклали чимало зусиль, щоб відповідати критеріям [візової лібералізації]. Тому важко буде пояснити одній з країн, якщо інша отримає “безвіз” раніше”.

Водночас, на думку канцлера ФРН, для скасування віз для громадян України та Грузії спочатку Європейський парламент має ухвалити механізм призупинення його дії.

“Ключовим моментом зараз є питання механізму призупинення дії”, – наголосила Ангела Меркель та натякнула, що крайній термін для реалізації цих планів ще є відкритим.

Варто зазначити, що раніше такі висновки робилися лише на підставі заяв експертів, неназваних у ЗМІ джерел та чиновників другого ешелону.

Читайте також:
Глава Європарламенту запевнив, що робить усе для швидшого “безвізу” українцям

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *