Омбудсмен хоче повернути місію ООН, що достроково залишила Україну через дії СБУ

 

 

Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря та уповноважена ВР з прав людини Валерія Лутковська стурбовані повідомленням Підкомітету ООН з питань катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання просять Мін’юст забезпечити позаплановий візит в Україну місію підкомітету Організації Об’єднаних Націй з попередження катувань. Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

Нагадаємо, 25 травня голова підкомітету ООН Малькольм Еванс повідомив, що передчасно зупиняє свою місію через недопуск Службою безпеки України в місця, де існує підозра про жорстоке чи нелюдське поводження із затриманими особами чи застосування катувань.

Читайте також:
Делегацію ООН не допустили в “катівні СБУ”

Моніторингова місія ООН з прав людини, з березня 2014 перебуває в Україні, у своїх звітах неодноразово повідомляла про надходження інформації про неналежне поводження у місцях несвободи, зокрема, тих, які підлеглі СБУ.

“З огляду на вищевикладене, заявляємо про неприпустимість таких неправомірних дій Службою безпеки України й звертаємося в Міністерство юстиції належним чином забезпечувати візити підкомітету й найближчим часом запросити представників підкомітету ООН з попередження катувань здійснити позаплановий візит в Україну з метою належного виконання міжнародних зобов’язань нашої держави”, – сказано в звіті.

Конвенцію ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських чи таких, що принижують гідність, видів поводження й покарання було прийнято Генеральною асамблеєю ООН в 1984 році.

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *