Експерт підказує Укрзалізниці, як збільшити пасажиропотік через створення хабів

 

Євген Глібовицький
журналіст, громадський діяч, експерт Несторівської групи

Залізничного відчаю пост (FB)

Щороку я роблю 50-70 поїздок країною. Відколи з’явилося денне сполучення експресами – намагаюсь користуватися ними.
В експресах можна працювати (ура-ура: є джерело електрики, світло для читання, зручні столики), відпочивати, вони їдуть швидко і набагато безпечніші за автомобіль, менш вразливі до погоди від літака і, на загал, мають добре співвідношення ціна/якість.

Відколи Хюндаї і Тарпани стали зв’язувати основні міста – для мене визначилися дві географічні зони. Та, куди можна легко добратися експресом, і та, куди їдеш хіба як мусиш.
Друге означає або нічне сполучення (не висипаюсь), або комбінацію з приміським транспортом (у більшості випадків повільним, брудним, некомфортним) чи авто з усією непрогнозованістю стану доріг і т д.

Ці дві України разюче відрізняються за рівнем доступності, який переважно корелюється з рівнем розвитку.

І в момент, коли в УЗ різко скорочується парк вагонів для нічних потягів, в країні асфальт сходить з доріг разом зі снігом, а авіаринок демонструє нечуваний рівень конкуренції між всіма двома авіакомпаніями одного власника, у мене є питання до Укрзалізниці, Міністерства інфраструктури України і до активістів Громадського контролю Укрзалізниці та “Подскажи Укрзализныце”: А ЩО У НАС З ХАБОВИМ СПОЛУЧЕННЯМ залізницею?

Чому не можна зробити зупинку львівського експреса десь на Волині із пересадкою на рейковий автобус з/до Рівного, Луцька і Ковеля?
Чому нема сполучення з/на дніпропетровський експрес до Кривого Рогу (П’ятихатки), Кіровограда (Знам’янка)?
Де денне сполучення з Сумами і Черніговом?
Чому нема пов’язаних потягів з експресів від ст. ім. Шевченка (Сміла) до Черкас?
Чому по півдня неможливо добратись з Рівного чи Тернополя до Львова, а зі Львова до Вінниці?
Чому не сполучити півпорожні одеські експреси у Жмеринці з денними сидячими потягами на захід України?
Де сполучення від вечора до обіду Закарпаття і Львова?
Де рейкові автобуси зі Львова до Ворохти (нехай сезонні)?
Чому не зістиковані між собою по Києву сидячі чи нічні+сидячі потяги з Харкова на Львів, зі Львова на Краматорськ та інші трансукраїнські сполучення?
Чому денний дизель зі Львова на Франківськ не їздить щодня і чому він з Франківська привозить пасажира у Львів під Київський експрес з годинним очікуванням на вокзалі, де нема навіть базового сервісу?

Конструктивні відповіді на ці запитання могли б кардинально змінити пасажиропотоки в країні.
Магістральні експреси (на Львів, Харків, Дніпро, Одесу) могли б ходити частіше з тактовим (таким, що ходить через регулярні інтервали) розкладом – підвищуючи утилізацію наявного рухомого складу і створюючи попит на нові Тарпани, наприклад. Це більше можливостей для бізнесу, освіти, це зшивання країни докупи врешті-решт.

Я сумлінний клієнт обидвох залізничних компаній, який підтримує підвищення цін на нічне сполучення, готовий платити повну вартість проїзду, розумію ситуацію зі станом колій, електрифікацією, відсутністю вільних “ниток”.
Говоримо серйозно – УЗ і УЗШК втрачають гроші, які йдуть на приватні авто, автобусні сполучення та авіаперельоти. Обидві компанії недозаробляють грубі мільйони на диференційованому ціноутворенні та супутніх сервісах.

Я ж відчуваю, що плачу двічі – за квитки і в податках, та не маю сполучень, які мені потрібні. Чого бракує для зміни?


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна