Нідерланди міняють законодавство для заочного суду над тими, хто збив рейс MH17, – Зеркаль

 

Нідерланди змінять своє законодавство, щоб винести вирок у справі про збитий на Донбасі малайзійський літак рейсу MH17.

Про це сказала заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль в інтерв’ю “Громадському ТБ”.

Вона нагадала: “Ми підписали двосторонню угоду про передачу юрисдикції на притягнення до відповідальності винних у збитті літака”.

“Звичайно, угода – компромісний варіант, на який усі змушені були погодитись, зважаючи, що резолюція Радбезу ООН щодо створення окремого трибуналу не пройшла (через блокування Росією – “Н”). Ми знайшли найбільш виважену формулу, аби здійснилося правосуддя”, – пояснила Зеркаль.

“Щоб ратифікувати угоду, потрібен певний час. Вона пов’язана з правами людини і з різними засадами вчинення правосуддя. Поза тим, слідство ще не завершено. Гадаю, очікувати на швидкі результати не варто”, – уточнила вона.

За словами заступниці глави МЗС, “голландці мали побоювання щодо заочного засудження”.

“Ми не можемо віддати наших громадян, ми можемо лише передати їх на час судового процесу або забезпечити відеозв’язок. Це буде викликом і для української, і для нідерландської судової системи”, – пояснила Олена Зеркаль.

На запитання, чи існує в Нідерландах практика заочного засудження, вона відповіла: “Вони вносять зміни до законодавства. Тому так довго тривали переговори по угоді”.

“Для того, щоб зробити це можливим, разом із подачею на ратифікацію цієї угоди вони подаватимуть зміни до свого кримінального і кримінально-процесуального кодексів. В угоді прописано, що це буде голландське право, і що рішення виноситиме голландський суд”, – сказала Зеркаль.

Вона також повідомила, що від ідеї “гібридного трибуналу” відмовилися як від найбільш затратного способу.

“Створення окремого суду – компромісне рішення. Справді, заочне засудження є єдиним варіантом. Хоча, доки триває слідство та відбуватиметься судовий процес, можливо, щось зміниться в Раді безпеки ООН. Ми сподіваємося на краще”, – сказала Зеркаль.

За її словами, слідство триває довго, бо “слідчі мали не тільки ознайомитися з уламками, а також прослухати дуже багато переговорів, вивчити всі комунікації, які тоді відбувалися”.

Вона наголосила, що суду треба надати докази з усіма експертизами і свідченнями: “Прокуратура Нідерландів дуже прискіплива. На кожному етапі вони мають бути впевненими, що суд прийме до розгляду всю доказову базу, яка в них є”.

Читайте також:
Посол України в Нідерландах пояснив, у чому суть угоди
про розслідування катастрофи MH17

Родичі жертв рейсу MH17 провели мовчазний пікет посольства Росії в Гаазі

Лавров не хоче вірити Bellingcat, який навів докази того,
що рейс МН17 збито російським ЗРК “Бук”

Як повідомляла “Новинарня“, літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року біля села Грабове, що неподалік від міста Торез у Донецькій області (район, підконтрольний бойовикам “ДНР”).
Загинули всі 298 осіб, що перебували на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн.

Міжнародне розслідування під егідою Нідерландів доводить, що літак збито з території, підконтрольної бойовикам, зенітно-ракетним комплексом “Бук”, який прибув із Росії.
В РФ уперто заперечують будь-які докази їх причетності до злочину.

Як повідомляла “Новинарня“, 5 червня ц.р. команда розслідувачів Bellingcat заявила, що їм вдалося виявити “відсутню ланку” для ідентифікації російського «Бука», який збив малайзійський “Боїнг”. Вони знайшли в соцмережах фотографію, на якій видно маркування ЗРК “Бук” №332, знятого до його транспортування в колоні до України в червні 2014 року.
Також визначено особи сімох військових водіїв РФ, які тоді транспортували “буки” з Курської області на Донбас.

17 липня, в третю річницю катастрофи авіалайнера рейсу МН17, збитого над Донбасом, президент України Петро Порошенко повідомив про підписання угоди щодо передачі розслідування цієї трагедії Нідерландам.

Читайте також:
Bellingcat: Із записів можна встановити,
хто з керівництва РФ дав наказ “Буку” збити “Боїнг”

Розслідування катастрофи MH17: голос організатора перевезення комплексу “Бук” належить генералу з РФ Дубінському

Генпрокуратура встановила сто людей,
причетних до збиття з “Бука” літака рейсу MH17

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна