У Раді думають, чи створювати слідчу комісію через корупційні обвинувачення з боку Онищенка

 

Під час погоджувальної ради парламенту в понеділок, 5 грудня, обговорювали зокрема викривальну статтю в авторитетній британській газеті The Independent із даними депутата від “Волі народу” Олександра Онищенка, який переховується від слідства в Англії та згадує про факти корупції української влади під час своєї роботи у ВР.

Народний депутат від БПП, дружина генпрокурора Ірина Луценко вважає, що у якій він розповів про корупцію у Раді, вийшла за гроші.

“На сьогоднішній день нова тема конфлікту – нібито про тотальну корупцію в парламенті. І саме дивне у цій ситуації це те, що звинувачення нам заявляє людина, яку саме звинуватили в корупції на газових оборудках щодо привласнення нею 3 млрд. гривень. Я маю на увазі пана Онищенка. Публікація вийшла в газеті Independent, яка належить російському олігарху (Олександру) Лебедєву”, – сказала вона.

За словами Ірини Луценко, розмістити цю статтю також пропонувалося низці німецьких видань, однак вони відмовилися.

На її думку, метою таких публікацій є бажання “ворога” розхитати ситуацію в Україні і добитися позачергових виборів Верховної Ради.

“Недаремно втікач-депутат намагається викликати конфлікт між двома головними, найсильнішими, найбільшими фракціями, які утворили коаліцію – це Блок Петра Порошенка і “Народний фронт”, – сказала Ірина Луценко.

На її думку, після невдачі з організацією масових протестів в Україні, “нас атакують статтями у засобах масової інформації, за якими ховаються дуже серйозні гроші”, а здійснює цю атаку Москва.

У свою чергу голова фракції “Народний фронт” Максим Бурбак заявив, що ця стаття може стати частиною загрози “політичної кризи, яка може стати таранним випробуванням для країни на фоні війни і економічних викликів”.

Він нагадав, що у статті Онищенко заявляє, ніби витратив 30 млн. доларів на дискредитацію уряду Арсенія Яценюка.

“Це не новина для “Народного фронту”. Ми знали, що це замовна кампанія і багато разів про це заявляли. Але цього разу ми вимагаємо назвати прізвища тих, хто отримував ці кошти і хто був замовником цькування Арсенія Яценюка і його уряду. І хто і з якою метою добивався його відставки, підриваючи довіру до демократичної команди, делегованої до влади після Майдану”, – сказав Бурбак.

У свою чергу голова Радикальної партії Олег Ляшко наголосив, що заяви Онищенка можуть стати причиною глибокої політичної кризи. Він нагадав, що звинувачував Онищенка у політичній корупції та підкупах політиків ще раніше, однак реакції на це не було.

Фракція Ляшка вимагає розслідування заяв Онищенка і вже підготувала проект постанови про створення тимчасової слідчої комісії з цього приводу.

“Коли колега Онищенко заявляє, що 70 депутатів парламенту беруть гроші щомісяця від 20 до 100 тисяч доларів, коли народний депутат Онищенко, корупціонер, заявляє, що голосування (за) генерального прокурора (Юрія Луценка) було за гроші, відставка голови Служби безпеки (Валентина) Наливайченка була за гроші і цілий ряд інших законів голосувалися за гроші – і ви хочете мені сказати, що ми маємо не звертати на це уваги?” – сказав Ляшко.

Як відомо, у статті Онищенко заявив, що заплатив за своє депутатство 6 млн доларів високопоставленому парламентарієві. Також він стверджував, що на прохання високопоставленого чиновника протягом 10 місяців здійснював дискредитацію уряду Яценюка, витрачаючи на це 3 млн доларів на місяць.

Читайте також:
СБУ розслідує проти Онищенка справу про державну зраду

 У статті газети The Independent “Сумки, повні банкнот, і змова з метою повалити прем’єр-міністра: політик заявляє про масштабну корупцію в Україні” нардеп Олександр Онищенко стверджує, що зміг стати народним депутатом і подолав адміністративні бар’єри після того, як заплатив високопоставленому парламентарію $6 млн.

Як зазначає видання, нардеп також стверджує, що високопоставлений державний чиновник попросив його організувати і профінансувати наклепницьку кампанію проти колишнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

За його словами, кампанія коштувала приблизно $3 млн. на місяць і тривала майже 10 місяців.

The Independent не змогла перевірити заяви Онищенка і не називає високопоставленого чиновника або його посередників з юридичних причин.

Онищенко стверджує, що в 2014 році його місце депутата опинилося під загрозою, тому що він був відсутній в країні, представляючи Україну в кінній команді на Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні. Він каже, що його відсутність означала, що він не відповідав правилам про необхідний термін проживання в Україні.

Але Онищенко розповів, що за два дні до закінчення терміну подачі заявок кандидатів у депутати, йому подзвонив високопоставлений урядовий чиновник і сказав: “Ти мусиш прийти і зустрітися з моєю людиною, вона пояснить, що робити”.

“Я зустрічався з цією людиною, і він сказав мені, що я повинен заплатити цю суму – $6 млн., щоб підтримати президента на виборах”, – стверджує він.

На питання про те, як він може це довести, Онищенко каже, що у нього немає письмових доказів, але він готовий пройти тест на детекторі брехні.

На питання про його реакцію на такий платіж, він відповів: “У нас була ця звичка протягом 20 років. Це завжди одна і та ж система. Вони [уряд] мають повноваження, у них є податкова адміністрація, у них є генеральний прокурор. Якщо вони хочуть створити вам проблеми, вони це зроблять. Вони можуть знищити вас повністю. Необхідно знайти спосіб, щоб зберігати хороші відносини”.

Він сказав, що за часів режиму Януковича бізнесменам, на кшталт нього, доводилося віддавати президенту половину прибутку після сплати податків. Він описує нинішній механізм хабарництва, як щось цілком звичайне. На питання про те, як він сплатив хабар в $6 мільйонів, він усміхається: “Насправді, в той час ми платили в гривнях, так що це було приблизно п’ять або шість сумок”.

“У банках ви отримуєте спеціальні сумки, щоб переносити багато грошей”, – він розвів руки в сторони, показуючи розмір спортивної сумки. Гроші були виплачені готівкою, а це означає, що не було ніякого паперового сліду, сказав він.

Онищенко стверджує, що інші передбачувані відкати були трохи більш тонкими. Він каже, що високопоставлений чиновник вимагав через посередників платежі на суму в 2000 гривень за 1000 кубічних метрів проданого газу.

Він показав The Independent серію SMS-повідомлень, в яких, за його словами, містяться інструкції посередника про оплату. На додаток до цього, каже він, агент чиновника особисто прийшов в його кабінет і забрав $1 млн. готівкою на “кишенькові витрати”.

Онищенко каже, що вимагав сказати йому, що він отримає в обмін на $6 млн, зазначивши, що попередні платежі не принесли користі. “Ні, ні, ні, не хвилюйтеся, ми будемо говорити про газовий бізнес, ви можете отримати пріоритет”, – сказав державний чиновник.

Як пише видання, на питання про те, чому він хотів стати депутатом, Онищенко відповідає: “Щоб захистити свій бізнес”.

Він каже, що спочатку все йшло добре, але потім, за його твердженнями, чиновник сказав, що у їхніх бізнес-планів є перешкода – прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Онищенко стверджує, що чиновник сказав йому: “Він (Яценюк) наш ворог, і знищить все, що ми хочемо зробити… Ви повинні допомогти мені викинути його, тому що з цим хлопцем ми ніколи нічого не досягнемо”.

Тому, розповідає Онищенко, він організував відділ пропаганди проти обраного прем’єр-міністра.

“Я вбив його за один рік”, – говорить він, стверджуючи, що рейтинг Яценюка впав з 30 до 1 відсотка.

За словами Онищенка, його пропагандистська машина знайшла практично кожного ворога, який коли-небудь був у Яценюка, і надала їм можливість атакувати його в засобах масової інформації.

На питання видання про те, чи були звинувачення правдивими, нардеп відповів: “Я не знаю точно, що було правдою, а що – ні. Я ніколи не перевіряв. Для мене важливо було просто влаштувати скандал”.

Він стверджує, що його група також допомогла організувати масові демонстрації, щоб вказати на політичні помилки, які може допустити Яценюк.

У квітні Яценюка замінив Володимир Гройсман, якого висунув президент, хоча в перший раз правляча коаліція відхилила його кандидатуру, відзначає видання.

Відносини між високопоставленим чиновником і Онищенком зіпсувалися на початку цього року з багатьох причин, каже сам Онищенко. Очевидно, одна з них полягала в тому, що йому не вдалося переконати свого союзника, Юлію Тимошенко, прийняти певну політику.

“Він просив мене бути поруч із Тимошенко, захищати його від неї, тому що у мене були з нею добрі стосунки. Але він завжди просив мене зробити те, чого вона робити не хотіла… Я ніяк не міг її контролювати, а вона не хотіла говорити з ним”, – розповів депутат.

Як писала Новинарня, НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили організаторів схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ “Укргазвидобування”, через яку державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд. грн. В організації схеми підозрюють народного депутата Олександра Онищенка.

5 липня ц.р. Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка. Але самого депутата в залі засідань ВР не було. Пізніше Онищенко заявив, що перебуває в Австрії, на тренуваннях напередодні Олімпіади. Згодом він повідомляв про своє перебування в Британії.

Читайте також:
Онищенко в Москві намагається через Кобзона налагодити зв’язки з Путіним, – ЗМІ

Лещенко звинуватив Луценка в договорняку з Онищенком

НАБУ вилучило $600 тис. із сейфу довіреної особи Онищенка

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна