Меркель прив’язала “безвіз” для України і Грузії до механізму його зупинки

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель

 

Введення безвізового режиму для Грузії Євросоюз може прив’язати до аналогічного кроку щодо України. Перед цим необхідно запровадити механізм призупинення дії “безвізу”. Про це в середу, 15 червня, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель після зустрічі з прем’єр-міністром Грузії Георгієм Квірікашвілі в Берліні, повідомляє DW.

“Для мене також грає роль те, що угоди про асоціацію з ЄС були підписані Грузією та Україною одночасно, – сказала Меркель. – Наразі обидві країни доклали чимало зусиль, щоб відповідати критеріям [візової лібералізації]. Тому важко буде пояснити одній з країн, якщо інша отримає “безвіз” раніше”.

Водночас, на думку канцлера ФРН, для скасування віз для громадян України та Грузії спочатку Європейський парламент має ухвалити механізм призупинення його дії.

“Ключовим моментом зараз є питання механізму призупинення дії”, – наголосила Ангела Меркель та натякнула, що крайній термін для реалізації цих планів ще є відкритим.

Варто зазначити, що раніше такі висновки робилися лише на підставі заяв експертів, неназваних у ЗМІ джерел та чиновників другого ешелону.

Читайте також:
Глава Європарламенту запевнив, що робить усе для швидшого “безвізу” українцям

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *