Обвинуваченого у вбивстві в США українки Ірини Заруцької визнали недієздатним для участі у суді

35-річного Декарлоса Брауна-молодшого, якого у Сполучених Штатах звинувачують у вбивстві 23-річної української біженки Ірини Заруцької, визнали недієздатним для участі у судовому процесі штату Північна Кароліна.

Про це 9 квітня пише “Суспільне” з посиланням на WCNC та The Assembly.

Як зазначається, судові документи, які подали 7 квітня до Вищого суду округу Мекленбург, свідчать про те, що Браун-молодший, якому висунули звинувачення у вбивстві Заруцької на рівні штату та федеральне обвинувачення, яке передбачає можливість смертної кари, пройшов обстеження в Центральній регіональній лікарні. У звіті від 29 грудня 2025 року його визнали “непридатним для судового розгляду”.

Згідно із законодавством Північної Кароліни, якщо підсудний не розуміє суті судового розгляду та не здатний допомагати у власному захисті – його не можуть покарати, зокрема стратою.

Далі на чоловіка чекає слухання щодо дієздатності у Вищому суді округу Мекленбург, де вирішуватимуть, чи може той постати перед судом. Останнє слово залишається за суддею.

Водночас адвокат Брауна-молодшого Деніел Робертс звернувся з клопотанням про перенесення слухання цього на 180 днів, пояснивши це тим, що перебування його підзахисного під вартою у федеральних органах ускладнює проведення процедур щодо перевірки його дієздатності. Штат із цим погодився.

У жовтні 2025 року федеральне велике журі у Північній Кароліні висунуло чоловіку звинувачення у вбивстві українки, яке передбачає можливість застосування смертної кари.

Читайте також:
Батько вбитої у США українки Заруцької приїхав попрощатися з донькою. З України його випустили

Контекст

23-річну Ірину Заруцьку смертельно поранини ножем у серпні 2025 року у вагоні міської електрички в місті Шарлотт, у штаті Північна Кароліна. 5 вересня медіа опублікували відео з місця вбивства.

За повідомленнями, на жінку напав 34-річний афроамериканець Декарлос Браун-молодший, якого затримали. Мотиви нападника невідомі. За повідомленнями ЗМІ, він має історію арештів, що сягає понад десяти років, зокрема за пограбування з використанням небезпечної зброї у 2015 році, за яке він був ув’язнений на понад шість років.

Декарлос Браун-молодший

Ірина Заруцька переїхала до США, рятуючись від війни РФ проти України, у серпні 2022 року разом з матірʼю, сестрою і братом, йдеться в некролозі, написаному родиною. Ірина закінчила коледж “Синергія” у Києві зі ступенем у галузі мистецтва й реставрації. У США дівчина працювала в піцерії Zepeddie’s.

Читайте також:
У США вбили українську біженку Ірину Заруцьку: Трамп зреагував

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна