Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України звітують, що викрили масштабну корупційну схему розкрадання коштів під час створення системи “Дзвін” для Збройних сил України, через яку держава втратила понад 246 млн грн.
Про це САП повідомляє у середу, 19 лютого.
Ідеться про розкрадання бюджетних коштів під час створення автоматизованої системи Центру оперативного керівництва Збройними силами України “Дзвін”.
За даними слідства, у 2016 році Міноборони уклало контракт на розробку системи з товариством, яке не мало досвіду створення ні систем управління військами, ні спеціалізованого програмного забезпечення.
“За чотири роки дослідно-конструкторської роботи технічне завдання на побудову системи незаконно змінювали 13 разів, що дозволило збільшити вартість робіт на 300 млн грн, а функціонал системи зменшити в десятки разів. Лише на безпідставне коригування документації витратили понад 115 млн грн” – зазначили в САП.
Як з’ясували правоохоронці, розроблена система взагалі не відповідає технічному завданню: від несумісності з протоколами НАТО до відсутності інтеграції з іншими військовими системами.
“Під час слідства детективи і прокурори зіштовхнулись зі спробами завадити розслідуванню: причетні до схеми особи почали приховувати ключову документацію щодо фінансування та розробки проєкту. Після початку розслідування вони пришвидшили роботу та навіть безкоштовно модернізували систему, намагаючись зробити її більш схожою на початковий задум. Однак через фундаментальні помилки в архітектурі доопрацювання системи «ДЗВІН» є неможливим”, – зауважили в САП.
Серед підозрюваних:
Їхні дії кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Досудове розслідування триває.
Читайте також:
Міноборони взяло на озброєння АСУ “Дзвін”, щодо якої триває розслідування НАБУ
В Україні припинили розробку системи управління “Дзвін”
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!