На Луганщині ЗСУ вперше уразили північнокорейську САУ “Коксан”. ВІДЕО

На Луганщині бійці 412 полку безпілотних систем “Nemesis” вперше уразили рідкісну північнокорейську самохідну артилерійську установку з гарматою калібром 170-мм САУ М-1978 “Коксан”.

Про це у вівторок, 18 лютого, повідомили на Facebооk-сторінці полку.

Як уточнив “Суспільне.Донбас” телефоном 18 лютого речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Назар Волошин, військові КНДР в зоні відповідальності ОСУВ “Хортиця” замічені не були.

“Однак це перший випадок, коли наші Сили безпілотних систем, а зокрема бійці 412-го окремого полку безпілотних систем Nemesis виявили і уразили рідкісну північнокорейську самохідну артилерійську установку “Koksan” на Луганщині. Як вона з’явилась на Луганщині у загарбницької армії і на території України залишається лише здогадуватись. Хоча у відритих джерелах була інформація, що КНДР передавала Росії свої самохідні артилерійські установки “Коксан”, — зазначив Назар Волошин.

Зазначається, що САУ “Коксан” здатна вражати цілі на відстані до 43 км звичайним снарядом і до 60 км — активно-реактивним. Швидкість стрільби — два постріли за п’ять хвилин, а обслуговують цю машину вісім чоловік (механік-водій, командир, навідник та п’ять заряджальників/піднощиків)”.

Як повідомляють військові, вперше САУ “Коксан” на російському озброєнні була помічена в жовтні 2024 року. Перше бойове застосування зафіксовано ще під час ірано-іракської війни 1980-1988 рр.

 

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна