Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш розкритикував червоно-чорний прапор на одному із бронетранспортерів Rosomak, які Сили оборони України отримали від польського уряду.
У п’ятницю, 20 грудня, профіль WarNewsPL, який відстежує перебіг воєнних дій в Україні, опублікував у твіттері (X) відео, на якому видно БТР Rosomak польського виробництва із червоно-чорним прапором України, що бореться, встановленим на башті під час руху.
“Бандерівські прапори на КТО Rosomak, які українцям передала Польща…”, – сказано в підписі до відео.
Ролик спричинив обурливі коментарі польських користувачів, невдоволених такою символікою.
Автор закликав міністерство оборони Польщі та особисто міністра оборони “втрутитись у ситуацію”.
🇵🇱🇺🇦
❗️Banderowskie flagi na dostarczonych Ukraińcom przez Polskę KTO Rosomak…@MON_GOV_PL @MSZ_RP prosimy o interwencję. pic.twitter.com/rCJaUlkF6H
— WarNewsPL (@WarNewsPL1) December 20, 2024
Реакція міністра оборони Польщі була швидкою.
“Прапори УПА на бронетранспортерах Rosomak, які Польща постачає українській армії, – це провокація, якої не повинно бути. Я доручив терміново зв’язатися з українським аташе у Варшаві для з’ясування цього питання”, – написав Владислав Косіняк-Камиш у твіттері.
Допис Косіняка-Камиша на своїй сторінці у фейсбуці прокоментував колишній голова Українського інституту національної пам’яті, народний депутат України від партії “Європейська солідарність” Володимир В’ятрович:
“Польському міністру оборони не подобається бачити по телевізору, як з росіянами воюють на польській техніці із червоно-чорними прапорами.
Але якщо перестануть воювати ті, хто шанує ці прапори, він отримає можливість побачити цю техніку прикрашену біло-червоними прапорами, теж в боях з росіянами. Але вже з власного вікна”.
Як відомо, офіційна Варшава та велика частина польського суспільства болісно сприймає українську націоналістичну символіку. Поляки пов’язують її не з визвольними змаганнями українського народу, ОУН (Бандери), УПА та ін., а з Волинською трагедією і знищенням поляків.
Водночас українці у війську масово використовують червоно-чорну атрибутику, образ Степана Бандери тощо як символіку нації, котра бореться та протистоїть російській агресії.
Історичні питання залишаються на порядку денному і вносять прохолоду в польсько-українські відносини, незважаючи на те, що після консервативної партії “Право і справедливість” до влади в Польщі прийшла ліберальна “Громадянська платформа”.
Раніше Владислав Косіняк-Камиш заявляв, що Україна не зможе вступити до Європейського Союзу, поки не виконає їхню умову, пов’язану з історичним питанням Волинської трагедії.
Водночас під час візиту до Львова 17 грудня прем’єр Дональд Туск анонсував нову партію допомоги від Польщі. І заявив про “очевидний прогрес” в історичних питаннях з Україною.
Читайте також:
Україна не буде членом ЄС, якщо не врегулює історичні питання з Польщею, – Туск
Колісний БТР Rosomak (“Росомаха”) – чотиривісний бронетранспортер, розроблений польським підприємством Rosomak S.A. Машина є ліцензійною копією фінського БТР Patria.
У грудні 2002 року польське міністерство національної оборони підписало контракт на закупівлю 690 БТР Patria AMV, виготовлених у Польщі.
За інформацією канцелярії президента Республіки Польща, Польща передала Україні 100 бронетранспортерів КТО Rosomak.
Читайте також:
Україна закупить у Польщі 150 бронетранспортерів Rosomak
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!