Забруднення річки Десна дісталося Київської області. Станом на 15 вересня пляма забруднення вже спостерігається між селами Літки та Рожни.
Про це заявив голова Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак в ефірі телемарафону “Єдині новини”.
“Забруднення дійшло до 336 км від впадіння по річці Десна, тобто воно знаходиться вже у Київській області між селами Літки та Рожни. Але основна концентрація забруднення знаходиться у Чернігівській області між селами Остер та Максим”, — розповів він.
За словами Гопчака, експерти почали фіксувати перші ознаки зміни кольору води та рівня каламутності у Десні на Київщині.
Втім, він запевнив, що киянам не варто хвилюватися щодо якості питної води, адже фахівці “Київводоканалу” вживають усіх заходів для унеможливлення потрапляння брудної води у домівки жителів столиці.
Так, 13 вересня прибуло 120 тонн активованого вугілля, яке використають для додаткового очищення води.
Окрім цього, були поставлені додаткові бонові загородження, є необхідні реагенти, щоб забезпечити киян питною водою відповідної якості.
Читайте також:
Мертва Десна. Як через отруєння річок з Росії страждає екосистема України і чи залишиться Київ без води
З 14 серпня росіяни скидають у річку Сейм на території Росії відходи невідомих речовин, спричиняючи забруднення водойми. Забруднення поширилося по всій акваторії річки Сейм у межах Сумської області та дісталося Чернігівщини. На Сумщині виявили масовий мор риби. У Держагентстві України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм заявили, що у річці Сейм на Чернігівщині виявили перевищення гранично допустимих концентрацій забруднювальних речовин, зокрема, амонію та завислих речовин.
Річка Сейм впадає у Десну, яка протікає Сумщиною, Чернігівщиною та Київщиною.
На річній пресконференції у вівторок, 10 вересня, прем’єр Денис Шмигаль заявив, що забруднення річки Сейм спричинене викидом нечистот з цукрового заводу в російському Тьоткіно.
Читайте також:
Київводоканал попередив про ймовірні проблеми з водою в столиці через забруднення Десни
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!