Через забруднення річки Десна Київ може перейти на альтернативні джерела водопостачання.
Про це заявив заступник директора Київводоканалу Володимир Костюк в етері телеканалу “Еспресо”.
За його словами, Десна залишається “основним видом водопостачання для очисних споруд Деснянських водопровідних станцій і становить 70% підготовленої питної води для мешканців Києва”. Але через забруднення у столиці можуть відмовитись від водопостачання цих водопровідних станцій.
“Альтернативи такому водозабору сьогодні немає. Його втрата призведе до серйозних наслідків й розбалансування системи водопостачання столиці”, – пояснив посадовець.
Костюк зауважив, що “розбавлення забруднення так, як моделювали, не відбувається”.
“Зараз забруднена вода спустилась нижче Чернігова. На жаль, органічне забруднення продовжується. Змоделювати яка вода прийде на водозабір через 4-5 днів, неможливо. Втім, ми очікуємо найгірших результатів. Якщо такі результати підтверджуються й наша чинна технологія не здатна буде очистити воду, то можливий сценарій відмови від цього джерела водопостачання й перехід на інші джерела. Зокрема, Дніпровську станцію та артезіанські джерела”, – сказав заступник директора Київводоканалу.
Костюк підкреслив, що попри це альтернативна система не зможе на 100% забезпечити водопостачанням усю столицю.
Згодом Київводоканал уточнив, що Костюк озвучив “найбільш песимістичний сценарій розвитку подій, вірогідність якого наразі низька”.
У товаристві наголосили, що наразі ситуація є контрольованою.
“Якість води, яка подається у домівки киян, відповідає усім встановленим нормам, жодної загрози для споживачів немає… Разом з тим, Київводоканал готовий до можливих викликів і завчасно вживає усіх заходів, щоб кияни продовжували отримувати якісне водопостачання”, – йдеться у заяві Київводоканалу.
Там повідомили, що лабораторія регулярно відбирає проби води на водозаборі Деснянської водопровідної станції, а фахівці виїжджають для відбору проб у контрольних точках у селах Пухівка та Липки в Чернігівській області, щоб оперативно відстежувати ситуацію.
“У випадку погіршення показників якості води у Десні, буде впроваджена технологія посиленого очищення з використанням пилоподібного активованого вугілля, який ефективно усуває органічні забруднення та неприємні запахи. Ця технологія не лише допомагає в поточній ситуації, але й може бути застосована у майбутніх надзвичайних випадках”, – зазначили у Київводоканалі.
Для цього ПрАТ підписало меморандум з ЮНІСЕФ щодо постачання 120 тон активованого вугілля. А у місці водозабору встановили додаткове бонове огородження, яке запобігає потраплянню бруду та сміття, що перебувають на поверхні води.
Читайте також репортаж Новинарні:
Мертва Десна. Як через отруєння річок з Росії страждає екосистема України і чи залишиться Київ без води
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!