Журналісти проєкту “Український Свідок” показали жителям Суджі документальний фільм “По той бік миру” про злочини РФ у Бучі, створений командою сил ТрО.
Матеріал про показ фільму та реакцію на нього росіян опублікували в мережі.
Так, місцеві скаржаться, що їх ніхто не евакуйовував – “влада їх просто кинула”.
“Локня, Свердліково, Лебедьовка (населені пункті Курської області) — сидимо без світла та води. Нас кинули, ми тепер ніби як зниклі безвісти. Дякуємо, що українська армія нам допомагає”, — розповідає місцева жителька на ім’я Галина.
На питання журналістів, чому, на думку росіян, українці їм допомагають, Галина відповідає так: “Бо українці нормальні люди. Вчиняти так, як Росія, не можна.”
У фільмі, який показали мешканцям Суджі, йдеться про розстріли та катування цивільного населення російськими військовими у Бучі.
Після побаченого місцеві почали ридати та попросили води.
На думку суджан, якщо показувати такі фільми по всій Росії, то, можливо, щось зміниться.
“Але хіба нам таке покажуть? — додає Галина”.
Журналісти проєкту показали містянам фотографії українських бійців після російського полону.
“Вони наче повернулись із концтабору. Не можемо дивитись”, — кажуть суджани.
За словами Галини, російська пропаганда розповідала, буцімто у Лебедівці українці загнали цивільних у місцевий клуб та підпалили.
“Уявіть що думають наші родичі, які живуть у інших містах Росії” — каже вона.
Але попри це, суджани впевнені, що російсько-українська війна – це “ігри політиків”.
Мовляв, вони ніяк не награються, а страждає простий народ.
“Треба жити у мирі. Треба жити у мирі, а вони там щось ділять та ніяк не поділять” — каже Галина після перегляду документально фільму.
Як повідомляла “Новинарня“, вранці 6 серпня 2024 року російські телеграм-канали заявили, що підрозділи Сил оборони України зайшли на територію Курської області РФ, яка межує із Сумською. У прикордонні, в районі російського міста Суджа, тривають бої.
Влада Курської області РФ повідомила, що Збройні сили України намагалися прорвати російський кордон, але цьому начебто змогли запобігти. У російському міноборони також заявляли, що “українська диверсійно-розвідувальна група відступила від Курської області на свою територію”.
Однак, як стало відомо надалі, наступ триває і є успішним.
За даними російських каналів, на територію РФ зайшли регулярні військові частини ЗС України, зокрема 22-га механізована бригада, 80-та ОДШБр та багато інших – загалом близько 10 тисяч.
У мережі з’явилося відео, на якому бійці Сил оборони ведуть в бік України десятки полонених росіян.
Крім того, OSINT-фахівці поділилися відео зі спаленими російськими танками Т-62, які росіяни навіть не встигли зняти з тралів. Також було знищено вертоліт Ка-52 тощо.
7 серпня стало відомо, що на Курщині Збройним силам України здалися в полон 22 російських строковики. Надалі надходила інформація про полон інших великих груп російських військових, загалом більше 2 тисяч.
ЗСУ починали діяти принаймні на двох тактичних напрямках:
12 серпня військові ЗСУ публікували відео після боїв уже в межах міста Суджа, звідки вони вибили росіян.
Події відбуваються у смузі дії угрупування військ “Север”, яке розгорнуте на території трьох російських прикордонних областей – Брянської, Курської та Бєлгородської та провадить наступальну операцію в Харківській області РФ. Відтак, за висновком військового експерта Костянтина Машовця, наступальні дії на Судженському напрямку – “явно складові одного чіткого задуму (плану) ЗСУ щодо протидії противнику загалом і на Харківському, і на Сумському операційних напрямках”.
Наступ ЗСУ спричинив для російського командування необхідність “перемещать на данное направление резервные силы и средства” з різних ділянок фронту в Україні.
У наступі на Курському напрямку ЗСУ використовують новий тактичний знак – трикутник.
12 серпня під час засідання Ставки верховного головнокомандувача, президент України Володимир Зеленський і головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський уперше офіційно підтвердили наступ Сил оборони України в Курській області РФ.
У Росії заявили, що станом на 12 серпня українські військові контролюють 28 населених пунктів у Курській області. Втім, аналітики українського проєкту DeepState називали іншу цифру — щонайменше 44 населені пункти.
15 серпня Україна створила першу військову комендатуру в Курській області, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.
Президент Володимир Зеленський 19 серпня інформував, що Україна контролює вже 92 населені пункти в Курській області. 22 серпня Сирський оповів Зеленському, що під контролем ЗСУ – ще один населений пункт Курської області, уже 94-й.
Після заяви Зеленського 25 серпня взятих під контроль населених пунктів уже 96.
Перед цим ЗСУ вибили російські війська із жіночої колонії в селі Мала Локня.
Сирський зазначав, що станом на 12 серпня під контролем ЗСУ знаходиться близько 1000 квадратних кілометрів території Російської Федерації. 20 серпня це число зросло до 1263 кв. км.
20 серпня головком показав мапу бойових дій і контролю території в Курській області:
Цього дня стало відомо, що українські Сили оборони затрофеїли вже другий танк “Прорив” на Курщині.
Попередній рейд у Бєлгородську та Курську області РФ відбувся 12-21 березня 2024 року силами формувань “Російський добровольчий корпус” (РДК), “Легіон “Свобода Росії” (ЛСР) та “Сибірський батальйон”, що воюють у складі Сил оборони України. Нинішня операція відрізняється значно більшою кількістю задіяних військових регулярної армії та очевидними намірами утримувати зайняті території.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!