Військова хунта, яка править Нігером, слідом за Малі 6 серпня оголосила про припинення дипломатичних відносин з Україною.
Про це повідомляє видання Al Arabiya з посиланням на заяву речника уряду Нігера Амаду Абдрамане під час трансляції на державному телебаченні.
“Уряд Республіки Нігер, з повною солідарністю з урядом і народом Малі, вирішує, керуючись повним суверенітетом, негайно розірвати дипломатичні відносини між Республікою Нігер та Україною… Уряд Республіки Нігер з великим подивом і глибоким обуренням дізнався про підривні та неприйнятні висловлювання Андрія Юсова”, — заявив він.
Крім того, країна збирається звернутися до Радбезу ООН “з метою ухвалення рішення щодо української агресії”.
Перехідний уряд Республіки Малі 4 серпня заявив, що розриває дипломатичні відносини з Україною. Бамако звинуватив Київ у допомозі повстанцям-туарегам, які розгромили колону російських найманців ПВК Вагнер, назвавши це «підтримкою міжнародного тероризму».
У документі зазначається, що дії української влади нібито «порушують суверенітет Малі, виходять за рамки іноземного втручання, осудливі самі по собі та є явною агресією».
У заяві уряд Малі «рішуче засуджує агресію, цю українську агресію, та засуджує цю ворожість української влади, що суперечить позиції нейтралітету, якої дотримується Малі, яка завжди закликала до мирного врегулювання кризи в протистоянні Російської Федерації з Україною».
Також у заяві уряду присутні типові російські наративи про нібито «неонацистський характер» української влади та пряма згадка про орієнтир Малі на Росію.
«Ба більше, перехідний уряд Республіки Малі повністю дотримується діагнозу, встановленого Російською Федерацією, яка, проте, впродовж багатьох років попереджала світ про неонацистський і лиходійський характер української влади, яка сьогодні є союзником міжнародного тероризму та далека від прагнення до миру і стабільності українського народу», — йдеться у документі.
COMMUNIQUE N°068 DU GOUVERNEMENT DE LA TRANSITION pic.twitter.com/eg5NPGYyq2
— Colonel Abdoulaye Maïga (@Colonel_Maiga) August 4, 2024
Міністерство закордонних справ України назвало таке рішення “недалекоглядним та поспішним”.
“Рішення є недалекоглядним та поспішним, враховуючи, що Україна як жертва неспровокованої повномасштабної збройної агресії з боку РФ усіляко намагається за підтримки світової спільноти відновити справедливість та повагу до міжнародного права, покликаного захистити усі країни світу, зокрема африканські, від посягань на їхні суверенітет, незалежність та територіальну цілісність”, — йдеться в повідомленні.
У МЗС також підкреслили, що Україна беззастережно дотримується норм міжнародного права, непорушності суверенітету та територіальної цілісності інших країн та рішуче відкидає звинувачення Перехідного уряду Малі у нібито «підтримці Україною міжнародного тероризму».
Повстанці-туареги з коаліції CSP-PSD 25-26 липня завдали удару по армії Малі та її російським союзникам поблизу кордону Малі з Алжиром. Вони опублікували фото та відео з розбитою колоною ПВК “Вагнер”. Загинули щонайменше 20 бойовиків ПВК “Вагнер”, інші ж потрапили в полон.
Як написала після цього французька газета Le Monde, українська влада та спецслужби надають повстанцям у Малі стратегічну інформацію, а також навчають їх використання безпілотників.
Читайте також:
ГУР зреагувало на операцію повстанців-таурегів проти “вагнерівців” у Малі
Туареги – етнічна група, що населяє регіон Сахари, зокрема частину північного Малі. Багато з них почуваються маргіналізованими урядом країни.
Сепаратистське угруповання розпочало повстання проти уряду малійської хунти у 2012 році, однак пізніше воно було перехоплене ісламістськими угрупованнями.
У 2015 році угруповання підписало мирну угоду з урядом Малі, та наприкінці 2022-го CSP-PSD вийшла з переговорів.
Читайте також:
Повстанці-тауреги сфотографувалися з прапором України після розгрому “вагнерівців” у Малі. Kyiv Post показав знімок
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!