У Малі повстанці ліквідували десятки “вагнерівців”, серед них Єлізаров, який командував штурмом Соледара. Полонених нібито пропонують Україні

В африканській Республіці Малі повстанці-туареги вбили та поранили десятки солдатів і найманців російської приватної військової компанії Вагнера.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву представників повстанського руху (CSP-PSD).

Водночас армія Малі повідомила, що у боях 25 і 26 липня двоє її солдатів загинули і 10 зазнали поранення, але ліквідовано близько 20 повстанців.

Це сталося в місті Тінзауатен біля кордону з Алжиром 25 і 26 липня.

Проросійський телеграм-канал Baza повідомляє про щонайменше 20 знищених бойовиків Вагнера. За даними телеграм-каналу, “вагнерівці” перебувають у Малі принаймні з 2021 року.

Частина “вагнерівців” потрапили в полон. Як заявили повстанці, їх передадуть Україні як знак підтримки та солідарності.

“Дорогі брати-українці. Ми, збройні сили CSP-DPA, хочемо висловити нашу солідарність з вашою боротьбою проти російських злочинців. Ми захопили значну кількість найманців Вагнера і хочемо передати вам цих полонених як знак підтримки та солідарності. Цей жест спрямований на те, щоб допомогти вам у вашій боротьбі за справедливість і свободу. М сподіваємося, що це сприятиме зміцненню наших зв’язків і нашій спільній перемозі”, — йдеться в заяві збройних сил CSP-PSD, повідомляє InformNapalm.

Як повідомляють російські телеграм-канали, у Малі ліквідовано або взято у полон чинного командира “Вагнера” Антона Єлізарова з позивним Лотос, який командував в Україні штурмом Соледара.

Антон Єлізаров

За повідомленням телеграм-каналу SOTA, у Малі також ліквідовано автора вагнерівського телеграм-каналу Grey Zone Нікіту Федяніна з позивним П’ятисотий.

Довідка

Туареги – етнічна група, що населяє регіон Сахари, зокрема частину північного Малі. Багато з них почуваються маргіналізованими урядом країни.

Сепаратистське угруповання розпочало повстання проти уряду малійської хунти у 2012 році, однак пізніше воно було перехоплене ісламістськими угрупованнями.

У 2015 році угруповання підписало мирну угоду з урядом Малі, та наприкінці 2022-го CSP-PSD вийшла з переговорів.

Читайте також:
На війні в Україні загинуло понад 20 тисяч вагнерівців, – ЗМІ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна