Повстанці-тауреги сфотографувалися з прапором України після розгрому “вагнерівців” у Малі. Kyiv Post показав знімок

Повстанці-туареги після одного з останніх успішних рейдів проти угруповання російської приватної військової компанії “Вагнер” у Малі сфотографувалися з українським прапором.

Відповідний знімок опинився у розпорядженні журналістів Kyiv Post.

У виданні припускають, що у такий спосіб туареги вирішили висловити свою підтримку і вдячність Україні, яка переслідує “вагнерівців” по всьому африканському континенту.

Джерела Kyiv Post в Силах оборони та безпеки України підтвердили автентичність фото.

“Так, це точно фото туарегів після розгрому колони терористів ПВК “Вагнер”, – розповів співрозмовник видання.

Зокрема, представник ГУР Андрій Юсов в ефірі національного телемарафону 29 липня заявив, що “повстанці отримали необхідну інформацію і не лише інформацію, яка дозволила провести успішну воєнну операцію проти російських воєнних злочинців”, додавши, що “про деталі ми безумовно не будемо наразі говорити, але продовження буде”.

Контекст

Повстанці-туареги з коаліції CSP-PSD сповістили 27 липня що завдали удару по армії Малі та її російським союзникам. Вони опублікували фото та відео з розбитою колоною ПВК “Вагнер”.

Як повідомляється, бій стався в місті Тінзауатен поблизу кордону Малі з Алжиром у четвер та п’ятницю — 25 та 26 липня. Загинули щонайменше 20 бойовиків ПВК “Вагнер”, інші ж потрапили в полон.

Читайте також:
ГУР зреагувало на операцію повстанців-таурегів проти “вагнерівців” у Малі
У Малі повстанці ліквідували десятки “вагнерівців”, серед них Єлізаров, який командував штурмом Соледара. Полонених нібито пропонують Україні

Довідка

Туареги – етнічна група, що населяє регіон Сахари, зокрема частину північного Малі. Багато з них почуваються маргіналізованими урядом країни.

Сепаратистське угруповання розпочало повстання проти уряду малійської хунти у 2012 році, однак пізніше воно було перехоплене ісламістськими угрупованнями.

У 2015 році угруповання підписало мирну угоду з урядом Малі, та наприкінці 2022-го CSP-PSD вийшла з переговорів.

Читайте також:
На війні в Україні загинуло понад 20 тисяч вагнерівців, – ЗМІ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна