Віцепрезидентка США Камала Гарріс, яка балотуватиметься в президенти від Демократичної партії, визначила своїм кандидатом у віцепрезиденти губернатора штату Міннесота Тіма Волза.
Про це вона повідомила в соцмережі Х 6 серпня – у день першого передвиборчого заходу в так званих ключових штатах: тих, де немає постійної переваги в демократів чи республіканців і результати в яких часто визначають долю виборів.
“Як губернатор, тренер, вчитель і ветеран, він багато зробив для таких родин, як його власна. Це чудово, що він у нашій команді”, – написала Гарріс.
Since the day I announced my candidacy, I set out to find a partner who can help unite our nation and move us forward—a fighter for the middle class and patriot who believes in the promise of America.
I am here today because I found such a leader: Governor @Tim_Walz. pic.twitter.com/t1OnTsUZ4j
— Kamala Harris (@KamalaHarris) August 6, 2024
Невдовзі після цього оголошення Волз уже виступив разом із Гарріс на першому спільному мітингу – у Філадельфії.
Як пише BBC, промова 60-річного політика була здебільшого присвячена критиці конкурентів. Він заявив, що Дональд Трамп “бачить світ по-іншому” і “нічого не тямить у державній службі, бо надто сильно зайнятий служінням самому собі”. І взагалі, вони з його кандидатом у віцепрезиденти Джеєм Ді Венсом “моторошні та до біса дивні”.
Попереду у Волза та Гарріс п’ятиденний тур ключовими для виборів штатами. Під час партійного з’їзду 19-22 серпня вони офіційно приймуть номінацію та звернуться до однопартійців із програмними промовами.
Як свідчить опитування NPR/PBS/Marist, більшість дорослого населення США (71%) ніколи не чули про Волза або не знають, як його оцінити.
Показник невпізнаваності у Волза значно вищий, ніж у двох інших кандидатів на пост віцепрезидента, яких розглядала Гарріс – Джоша Шапіро та Марка Келлі (відповідно, 53% і 52% опитаних не чули про Шапіро та Келлі, або не знають, як їх оцінити).
Водночас опитування, проведене 1-4 серпня, показало, що 17% дорослого населення США ставляться до Волза позитивно, а 12% – негативно.
Серед членів Демократичної партії Волз користується підтримкою 31%, при цьому лише 7% демократів ставляться до нього негативно.
Як зауважує “Європейська правда“, Камалі Гарріс довелося обирати кандидата у віцепрезиденти в умовах обмеженого часу після того, як Джо Байден знявся з виборів і вона стала кандидаткою від Демпартії на президентських виборах.
Останні опитування показують, що віцепрезидентці США вдалося перезавантажити президентські перегони завдяки підтримці демократів, молодих і темношкірих виборців, які стають більш активними і схильними до голосування, а також жінок, які впевнені, що вона буде більше сприяти їхнім інтересам.
Вважається, що Волз допоможе кампанії Гарріс апелювати до так званих “синіх комірців” – робітничого класу, зокрема в сільській місцевості, на який робить наголос її конкурент Трамп.
Тім Волз народився 6 квітня 1964 року у штаті Небраска.
Уже в 17 років вступив до Національної гвардії США, де прослужив 24 роки. Коли він пішов у відставку, мав звання сержант-майора. Це зробило його найвисокопоставленішим військовослужбовцем, який служив у Конгресі, коли його обрали 2006 року.
Паралельно після закінчення школи отримав посаду викладача в резервації корінних американців у Пайн-Рідж, штат Північна Кароліна. Він також викладав соціальні науки і був футбольним тренером у школі, де зустрів свою майбутню дружину Гвен Віппл.
Growing up, I learned to be generous toward my neighbors, compromise without compromising my values, and to work for the common good.@KamalaHarris and I both believe in that common good – in that fundamental promise of America. We’re ready to fight for it. And like she says:… pic.twitter.com/5SfrDRqx7C
— Tim Walz (@Tim_Walz) August 6, 2024
У 1989 році здобув ступінь із соціальних наук у коледжі штату Чадрон, а в 2001 році – ступінь магістра наук у галузі керівництва освітою в Університеті штату Міннесота в Манкато.
Пізніше прийняв пропозицію про викладацьку роботу в Китаї. А потім повернувся в Штати, щоб служити в Національній гвардії повний робочий день.
У політику пішов лише у 2000-х: свої перші вибори до Конгресу виграв 2006 року. Після цього йго п’ять разів переобирали конгресменом знову, аж доки 2018 року Волз вирішив балотуватися в губернатори Міннесоти – і переміг.
У 2020 році сталося гучне вбивство афроамериканця Джорджа Флойда офіцером поліції Міннеаполісал, після чого по всій країні спалахнули масові антирасистські протести. Для придушення заворушень Волз мобілізував Нацгвардію.
Посол України у США Оксана Маркарова вважає Тіма Волза “надійним другом нашої країни”.
За словами Маркарової, серед американських губернаторів, які активно підтримують Україну, “губернатор Волз – безумовно один із лідерів такої підтримки і А 22 лютого 2024 року, напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення, він та очільник Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус підписали меморандум про співпрацю між Міннесотою та Чернігівщиною.”.
Вона додала, що Міннесота – один зі штатів, де активна підтримка губернатора допомагає Україні проводити адвокаційну кампанію.
“Коли у грудні я перебувала з візитом в Міннесоті в межах нашого Whistlestop Tour for Ukraine з фондом Маршала та Говардом Баффетом, ми з губернатором зустрічалися з Фермерським бюро і фактично разом із ним переконували присутніх у тому, наскільки важливим для національних інтересів США є перемога України”, – розповіла амбасадорка в коментарі “Європейській правді“.
Як губернатор Міннесоти, Тім Волз став на підтримку України з перших днів повномасштабного вторгнення РФ. Уже 24 лютого 2022 року він написав на своїй сторінці в X: “Міннесота підтримує народ України та засуджує Росію за цю незаконну агресію. Лідери в усьому світі повинні об’єднатися і відповісти на цей напад на демократію”.
Наступного дня, 25 лютого, він спільно з губернатором Огайо, республіканцем Майком ДеВайном оголосив про двопартійну підтримку України від імені Ради губернаторів. Це дорадчий орган при федеральному уряді США.
2 березня 2024 на знак солідарності з Україною Волц відвідав українську католицьку церкву в Міннеаполісі.
Також Волз став одним із перших губернаторів, які у 2022 році розпорядились припинити всі контракти державних компаній із державою-агресором. 4 березня він підписав указ, який вимагав від усіх державних агенцій на рівні штату розірвати будь-які зв’язки з російськими структурами та утриматись від майбутніх контактів. Він закликав відмовитись від співпраці Росією і приватні компанії.
Волз також проводить міжнародні зустрічі, пов’язані з Україною.
А 22 лютого 2024 року, напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення, він та очільник Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус підписали меморандум про співпрацю між Міннесотою та Чернігівщиною.
Читайте також:
Україна отримала 3,9 млрд доларів безповоротного гранту від США
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!