Професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував $20 тисяч на потреби школи БПЛА “Ятаган”

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії “Повернись живим” 20 000 доларів, які отримав за роботу почесним професором у Kyiv School of Economics (KSE). Кошти буде спрямовано на потреби школи підготовки спеціалістів безпілотних авіаційних комплексів “Ятаган”.

Про це повідомила пресслужба фонду.

Професор Стенлі — філософ, експерт з питань пропаганди та фашизму й автор п’яти книжок, серед яких “Як діє фашизм. Політика “ми” та “вони” і “Як працює пропаганда”. Також він пише про авторитаризм, пропаганду, свободу слова, масові ув’язнення для The New York Times, The Washington Post та інших видань.

“Я досліджую загрозу фашизму. Приїхав в Україну, тому що це демократія, на яку напала фашистська терористична держава. Демократії потрібні такі університети, як Kyiv School of Economics, щоб процвітати. Але демократії також потрібно виживати. Тож я передаю кошти «Повернись живим», бо вони відіграють вирішальну роль у боротьбі за виживання української демократії”, — зазначив Джейсон Стенлі.

Сертифікат із внеском Джейсон Стенлі передав заступнику директора “Повернись живим” Олегу Карпенку 21 травня під час останньої лекції професора у KSE.

“Підготовка висококваліфікованих військових фахівців — один із пріоритетів “Повернись живим”. Проте ще важливіше для нас — не просто навчати людей, а розбудовувати відповідні спроможності в армії. Зараз допомагаємо зі створенням у Сухопутних військах ЗСУ Школи БПЛА «Ятаган». На її потреби збираємо 33 мільйони гривень. Кошти Фонд спрямує на облаштування навчальних класів, трас для польотів, майстерень з ремонту БПЛА, закупівлю тренувальних бортів тощо”, — заявив Олег Карпенко.

Зазначимо, що школа “Ятаган” формується на базі одного з навчальних центрів Збройних сил, вже має затверджену програму підготовки, розроблені в співпраці з фахівцями “Повернись живим” методичні матеріали, професійний інструкторсько-викладацький склад із бойовим досвідом.

Оскільки школа “Ятаган” є частиною ЗСУ, зовнішні пілоти-оператори отримають не тільки навички, а й військово-облікову спеціальність. Відтак зможуть офіційно обіймати в підрозділі відповідну посаду.

“Повернись живим” і командування Сухопутних військ ЗСУ уклали угоду про партнерство та співпрацю щодо реалізації проєктів за напрямом підготовки фахівців БПЛА. Участь Фонду у створенні “Ятаган” стала першим проєктом у рамках цієї співпраці.

Читайте також:
Бригада Жадана отримала 60 гранатометів від фонду “Повернись живим”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна