Із кримським політв’язнем Богданом Зізою вже три місяці немає зв’язку

Родина засудженого до 15 років позбавлення волі кримського художника Богдана Зізи, якого наприкінці січня етапували до Росії, вже три місяці не має з ним зв’язку.

Про це повідомляє “Суспільне Крим” із посиланням на сестру політв’язня Олександру Баркову.

«Він (Богдан Зіза – ред.) у в’язниці, і зараз немає зв’язку», – сказала Баркова.

За словами жінки, з братом вона спілкувалася востаннє три місяці тому. Останні листи від сестри до Зізи не надходили з невідомих причин.

«Адвоката допускають, але він зараз далеко, тому у самого адвоката нема можливості їздити. Він (Богдан Зіза – ред.) отримує листи, але від мене – ні», – зазначила сестра активіста.

Як фабрикували справу проти політв’язня

Нагадаємо, ФСБ РФ затримала кримця Богдана Зізу 17 травня 2022 року. Його звинуватили у тому, що він у ніч на 16 травня облив жовтою та блакитною фарбами вхід до будівлі «адміністрації» Євпаторії.  Так Богдан продемонстрував свою незгоду з повномасштабним вторгненням Росії в Україну.

Богдан Зіза заявляв, що слідчий кримського управління ФСБ Олександр Лавров на етапі слідства бив його, загрожував умовами СІЗО і описував, що буде з художником, коли той опиниться в ув’язненні. Крім того, після затримання Зізу силою змусили записати відео.

18 травня «суддя» «Євпаторійського міського суду» Тетяна Ротко заарештувала Богдана Зізу на два місяці за ч. 1 статті 20.3.3 Кримінального кодексу РФ (дискредитація російської армії).

На початку червня рішення «суду» першої інстанції про утримання під вартою Зізи залишила чинним «суддя» «Верховного суду» Криму Олена Спасьонова. До того ж Богдана Зізу не звинувачували у тероризмі, йому ставили у провину лише ст. 30 ч.3 КК РФ (замах на злочин) і ст. 167 ч. 2 (навмисне знищення чи пошкодження чужого майна). Однак РосФінМоніторинг долучив Богдана Зізу до оновленого «переліку терористів і екстремістів».

А на початку липня додали додаткові статті звинувачення. Тепер його звинувачують у порушенні ст. 167 ч.2 КК РФ (навмисне знищення чи пошкодження чужого майна шляхом підпалу); ст.214 (вандалізм), ст. 205 (терористичний акт).

Наприкінці грудня кримчанину продовжили термін утримання під вартою на півроку. Богдана Зізу етапували до Ростова.

Читайте також:
У Росії вийшов на волю кримськотатарський політв’язень Рефат Алімов, який відсидів 8 років у справі “Хізб ут-Тахрір”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна