Розблокували всього на кілька годин: рух вантажівок через пункт пропуску “Дорогуськ-Ягодин” перекрила польська фура

Минуло всього кілька годин з моменту оголошення розблокування пункту пропуску “Дорогуськ-Ягодин” на кордоні з Польщею, а він знову заблокований.

Відповідні відеоролики з’явилися в соцмережах. Окрім цього, блокуванн підвердив речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко в коментарі “Українській правді”.

За словами українських водіїв, які знаходяться на кордоні, їх рух знову заблокований польською фурою, яка стоїть посеред траси й, за твердженням поляків, зламалася.

Речник ДПСУ підтвердив, що станом на 20:00 на трасі з боку польського пункту пропустку “Дорогуськ” дійсно перебуває вантажівка, яка унеможливлює рух вантажного транспорту через кордон в бік України.

Що стало причиною появи вантажівки на дорозі, що призвело до блокування руху вантажівок, українським прикордонникам невідомо.

“На жаль, напівпричіп, що стояв тут місяць, перекрив дорогу впоперек”, — написав лідер польських протестувальників Рафал Меклер у соцмережі X і в новому повідомленні додав, що до “Дорогуйська” прибуває все більше і більше людей.

Окрім цього, перекрито рух вантажівок через пункт пропуску “Вишнє–Нємецке” на кордоні зі Словаччиною. Його перекрили представники спілки перевізників Словаччини заблокували

Як повідомляють у ДПСУ, таку інформацію передали о 16:10 словацькі прикордонники.

Перевізники обмежують рух вантажівок, які прямують з України в бік Словаччини. На виїзд зі Словаччини рух вантажівок наразі не блокують. На цей час перед пунктом пропуску “Ужгород”, суміжним словацькому “Вишнє Нємецке”, в електронній черзі на виїзд до Словаччини перебувають 1263 вантажівки. Пропуск легкових автомобілів та автобусів здійснюється в штатному режимі.

Передісторія і контекст: чому страйкують польські перевізники

Із 6 листопада на кордоні Польщі з Україною польські далекобійники почали блокувати три прикордонні переходи – в Гребенному, Дорогуську та Корчовій. 23 листопада додалася блокада ще одного пункту пропуску – “Медика–Шегині”. Серед основних вимог до уряду України – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Вимога поляків суперечить угоді України з ЄС.

Протест відбувається на тлі транзиту влади в Польщі – консервативна партія “Порядок і справедливість” за результатами виборів не змогла сформувати більшість, відтак її уряд є тимчасовим.

При цьому блокаду кордону підтримує лише невелика частина польських організацій перевізників, насамперед ті, що орієнтуються на ультраправу партію “Конфедерація”. Блокада накладається на зміну уряду Польщі – права партія “Право і солідарність” за результатами виборів відходить від влади, вона уникає втручання в конфлікт далекобійників на кордоні.

На кордоні утворилися величезні черги з українських вантажівок, подекуди вони сягають по 40 км в обидва боки. Польські паркінги для багатьох водіїв стали місцем тимчасового проживання.

У черзі померли двоє українських водіїв.

27 листопада міністерство інфраструктури Польщі повідомило, що звернулось до України з пропозицією для вирішення ситуації з блокадою на кордоні. Рада ЄС на рівні міністрів транспорту також обговорить ситуацію з блокуванням.

У грудні блокування ПП на кордоні почали також словацькі перевізники.

7 грудня стало відомо, що Укрзалізниця запускає контрейлерні поїзди з фурами через кордон з Польщею.

Читайте також:
Збитки України через страйк польських перевізників уже сягнули понад €400 млн

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна