Після смерті другого водія в черзі на кордоні Україна звернулася до Польщі з офіційною нотою

Україна звернулася до Міністерства закордонних справ Польщі з офіційною нотою через смерть другого водія в черзі на кордоні, вимагаючи розблокувати рух вантажівок.

Про це в коментарі “Громадському” повідомив посол України в Польщі Василь Зварич у четвер, 23 листопада.

Він наголосив, що відповідні сигнали доведені також до міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі.

“Ми закликаємо польську владу до рішучих дій з розблокування руху і не допущення, щоб українські, польські та іноземні водії вантажного автотранспорту простоювали в багатокілометрових чергах без належних для цього умов — ставали заручниками дій організаторів протесту”, — заявив Зварич.

Посол додав, що обмеження вантажного руху польськими протестувальниками створює загрозу життю та здоров’ю людей, спричиняє значну загрозу безпеці та порядку руху на дорогах, а отже, згідно з польським законодавством, дає підстави для розпуску страйку.

«Кожен має право на протест і відстоювання своєї позиції. Але обрана цього разу форма, час і тривалість зібрання, в складних погодних умовах, створює реальну загрозу життю і здоров’ю, а також безпеці людей», — підкреслив Зварич.

Напередодні віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін заявив про смерть двох українських водіїв під час блокади кордону польськими страйкарями.

Один водій помер перед пунктом пропуску “Дорогуськ—Ягодин”. Це сталось на парковці міста Хелм, неподалік від пункту пропуску. Відомо, що 54-річний чоловік приїхав на парковку та залишився очікувати там на перетин кордону.

Другий водій помер, коли перебував у черзі, спричиненій страйком польських перевізників, перед пунктом пропуску “Корчова”.

Контекст: чому страйкують польські перевізники

Польські перевізники розпочали безстроковий протест 6 листопада. Серед основних вимог до уряду України – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року.

Протестувальники хочуть, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня. Страйк призвів до повної зупинки руху на трьох прикордонних пунктах пропуску між Польщею та Україною: “Дорогуськ–Ягодин”, “Корчова–Краківець”, “Гребенне–Рава Руська”. Іщ 23 листопада блокують також ПП “Медика–Шегині”.

При цьому блокаду підтримує лише невелика частина польських організацій перевізників, насамперед ті, що орієнтуються на ультраправу партію “Конфедерація”.

На кордоні утворилися величезні черги з українських вантажівок, подекуди вони сягають по 40 км в обидва боки. Польські паркінги для багатьох водіїв стали місцем тимчасового проживання.

Поляки погрожують продовжити блокаду ще на місяць.

Читайте також:
Збитки України через страйк польських перевізників уже сягнули понад €400 млн

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.