“Зброя любить тишу”: офіс президента висловив невдоволення з приводу статті Залужного

Заступник керівника офісу президента Ігор Жовква заявив, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний не мав би виступати в американських ЗМІ з оцінкою подій на фронті та переліком проблем і потреб та розкриттям стратегії українського війська.

Про це представник ОП сказав в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” 3 листопада – у слоті каналу “1+1”.

Коментуючи статтю та інтерв’ю головкома ЗСУ в журналі The Economist, Надзвичайний і Повноважний Посол Жовква був помітно роздратованим та сказав: “На місці військових я б, напевно, найменше, що робив би – це коментував би для преси, для відкритої публіки те, що відбувається на фронті, те, що може відбутися на фронті, якісь варіанти”.

За його словами, така інформація щодо подій на фронті полегшує роботу агресору.

“Таке враження складається, що нібито єдиний спосіб донести позицію України до західних партнерів – це отакі статті”, – сказав Жовква.

Він спробував пояснити, що інші канали комунікації – по лініях ОП, МЗС, МОУ – є більш дієвими.

Заступник керівника ОП Ігор Жовква в ефірі каналу “1+1” 3 листопада. Кадр відео

“Бо що нам казали [західні партнери]? “Артилерія далекобійна? Та про що ви говорите! Танки західні? Та забудьте. АTACMS’и? Та ніколи в житті. Літаки F-16? Не побачите навіть на картинці. А все це вже є, вже на полі бою й успішно застосовується українськими Збройними силами.
До речі, часто набагато ефективніше, ніж арміями країн держав-членів НАТО. І літаки будуть, бо українські військові пілоти навчаються”, – зазначив Жовква.

“Ви серйозно кажете про те, що це з’являється завдяки таким статтям? Ця стаття поставила більше запитань, ніж відповідей. Це перше.
Друге. У наших військових теж є свої канали комунікації. Нагадаю про формат “Рамштайн”. Де, наприклад, міністр оборони зі своїми колегами з понад [п’ят]десяти держав світу спілкуються, в тому числі і щодо питань зброї, і щодо цього, чого нам потрібно, і яка є стратегія.
Третє – ви кажете про питання, а яка стратегія України? Та не в листі конгресменів це тільки було поставлено. Під час візиту президента України до Вашингтона, коли були закриті зустрічі і в тому ж самому в Сенаті, і в Палаті представників, були і такі запитання, і президент на них відповідав”.

Ігор Жовква закинув Валерію Залужному розкриття стратегії ЗСУ.

“І безумовно, стратегію – напевно, точно не треба розкривати в статтях, правда ж? Тому існують відповідні канали комунікації”, – сказав представник ОП.

“Знаєте, такі речі люблять тишу. Зброя любить тишу. Якби ми розказували в пресі кожного разу про підсумки наших переговорів і радісно бігли на пресу, звітували, я думаю, що нас тих видів зброї не було би досі. І тих успіхів на полі бою не було би досі.

І дуже важливо, до речі, ефективно оцінювати ту зброю, яку нам постачають, і давати об’єктивні оцінки, наскільки ця зброя ефективно працює. Бо ми потім маємо розповідати нашим колегам західних країн: “Так ми вам дали, а кажуть, що якісь незадоволення відчуваються і так далі”, – зазначив дипломат із Банкової.

Ігор Жовква зазначив, що після виходу згаданої статті до нього телефонував один із керівників кабінетів лідера однієї із західних країн.

“Мене в паніці запитують, що доповідати “моєму лідерові? Ми дійсно в глухому куті?”, – переказав розмову представник ОП.

“Я впевнений, що все дуже уважно прочитано, занотовано, зроблено висновки”, – додав дипломат, який в ОП є заступником Андрія Єрмака.

На запитання журналістки, “а чому тоді виникла така необхідність Валерію Федоровичу написати цю статтю і опублікувати її в The Economist саме зараз?”, Жовква сказав: “Це ви мене питаєте? Напевно, це краще в нього запитати”.

Дискусію за участі Жовкви, політологів та дипломатів модерувала Наталія Мосейчук:

Передісторія

У колонці, статті та інтерв’ю для американського видання Thе Economist 2 листопада головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зауважив, що війна стає “позиційною”. Це йде на користь лише Росії, оскільки дозволить їй відновити військову силу, що надалі загрожуватиме Україні та її Збройним Силам.

Він окреслив конкретні потреби та проблеми ЗСУ.

“Якщо Україна хоче вирватися з цієї пастки, нам знадобляться всі ці речі: перевага в повітрі, значно покращені засоби радіоелектронної боротьби та контрбатарейної боротьби, нові технології мінування та здатність мобілізувати і тренувати більше резервів. Ми також повинні зосередитись на сучасному командуванні й управлінні – так ми зможемо візуалізувати поле бою ефективніше, ніж Росія, і приймати рішення швидше – і на раціоналізації нашої логістики, водночас підриваючи російську логістику ракетами великої дальності. Нові, інноваційні підходи можуть перетворити цю війну позицій на війну маневрів”, – заявив Залужний.

У Білому домі охарактеризували статтю головнокомандувача Збройних сил України як один із важливих аргументів, який підтверджує нагальну необхідність подальшої підтримки України.

3 листопада стало відомо, що командувач ССО Хоренко дізнався про свою відставку зі ЗМІ, Залужний не робив подання для указу президента Зеленського з цього приводу.

Читайте також:
“Це була моя помилка”. Залужний думав, що Росія зупиниться, втративши 150 тисяч солдатів. Але наступ ЗСУ триватиме

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна