В уряді Польщі назвали ключову умову зменшення допомоги Україні

Польща може скоротити допомогу Україні на тлі кризи довкола українського агроімпорту. Це станеться у тому випадку, якщо не буде підтримки поляків у цьому питанні.

Про це заявив польський міністр у справах ЄС Шимон Шинковський вель Сенк в інтерв’ю PAP, опублікованому 19 вересня.

Він наголосив, що уряд країни залишається “невблаганним” у питанні зернового ембарго, зважаючи на інтереси фермерів.

“Дії України не справляють на нас враження… але вони справляють певне враження на польську громадську думку. Це видно з опитувань, з рівня суспільної підтримки подальшої допомоги Україні. І це шкодить самій Україні”, – зазначив Шинковський вель Сенк.

Польський міністр допустив скорочення підтримки України в такому ж обсязі, як було раніше, у тому випадку, якщо всередині країни не буде такого схвалення.

“Ми хотіли б і надалі підтримувати Україну, але – щоб це було можливо – ми повинні мати підтримку польського народу в цьому питанні. Тому, якщо не буде підтримки з боку польського народу, нам буде важко продовжувати підтримувати Україну так, як ми це робили дотепер”, –наголосив він.

Шинковський вель Сенк, відповідаючи на запитання, чи будуть аграрні питання розмінною монетою при можливому вступі України до ЄС, сказав, що Київ повинен виконати чітко визначені умови у низці галузей.

“Україна, як країна з дуже розвиненим аграрним сектором, повинна усвідомлювати, що для вступу до Європейського Союзу вона повинна виконати низку конкретних умов. І не тільки в цьому питанні”, – зазначив він.

Та наголосив, що українське сільське господарство може мати доступ до європейських ринків, “але не таким чином, щоб це загрожувало польським фермерам”.

Обмеження на ввезення українського зерна

Єврокомісія 15 вересня скасувала обмеження на ввезення зерна з України до Польщі, Болгарії, Румунії, Угорщини та Словаччини. Водночас ЄК зазначила, що Україна має вжити заходів, щоб запобігти будь-яким проблемам на ринку в сусідніх державах-членах Євросоюзу.

Попри це, 15 вересня Словаччина, Польща та Угорщина в односторонньому порядку запровадили національну заборону на імпорт сільськогосподарських товарів з України.

У відповідь Україна подала позов до Світової організації торгівлі проти Польщі, Словаччини та Угорщини через їхню відмову зняти заборону на українську сільськогосподарську продукцію.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна готова запровадити заборону на імпорт деяких товарів із Польщі, Словаччини та Угорщини, якщо ці країни не знімуть зернову заборону.

Торгова суперечка України з сусідами в ЄС відбувається на тлі виборчих кампаній у Польщі та Словаччині, а також виходу Росії із зернової угоди й перекриття морського коридору для с/г-експорту з України під час війни.

Читайте також:
Польща має намір скоротити допомогу українським біженцям у 2024 році

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна