Кримський суддя Чорнобук, якого звинувачують у держзраді, влаштувався у військкомат у Дніпрі

Колишній голова Апеляційного суду АР Крим Валерій Чорнобук, якого звинувачують у державній зраді, мобілізувався до Збройних сил України. Нині він служить в Амур-Нижньодніпровському районному центрі комплектування Дніпра.

Про це інформує Центр журналістських розслідувань 26 травня.

Як зазначає ЦЖР, розгляд кримінального провадження за обвинуваченням Валерія Чорнобука зупинено у зв’язку з тим, що він був мобілізований до лав Збройних Сил України.

“На минулому судовому засіданні, 16 травня, сторона захисту заявила клопотання про зупинення судового провадження у зв’язку з призовом обвинуваченого на військову службу. Печерський суд задовольнив це клопотання, розгляд призупинено. Була відповідна довідка з Центру комплектації, що він мобілізований, однак жодних деталей сторона захисту не надавала”, – заявила прессекретарка прокуратури АРК Катерина Діденко.

У виданні зауважили, що адвокат екссудді Костянтин Грицишен не підтвердив і не спростував інформацію про службу його підзахисного у військкоматі.  А сам Чорнобук запит наразі проігнорував.

Джерела ЦЖР говорять, що Валерій Чорнобук служить юристом в Амур-Нижньодніпровському військкоматі. Так, він має доступ до інформації, що стосується мобілізаційних та персональних даних.

Передісторія

У липні 2018 року, тодішній генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що в приміщеннях ексголови Апеляційного суду АРК Валерія Чорнобука провели обшуки та повідомили про підозру у вчиненні державної зради за ч. 1 ст. 111 КК України.

Як заявляв Луценко, Чорнобук займався підривною діяльністю, надаючи допомогу іноземній державі і її представникам у переході судів Криму на здійснення правосуддя на підставі законодавства Росії, що призвело до забезпечення функціонування російських судових органів, анексії Криму.

Навесні 2014 року в окупованому Криму суддя Чорнобук сказав в інтерв’ю ЗМІ: “…Мы принимали присягу не президенту, мы принимали присягу не народу, мы принимали присягу, присягу судьи, она так называется. Поэтому ни один судья, который решил остаться работать судьей в апелляционном суде, в местных судах Республики Крым, не нарушает присягу судьи Украины”.

За словами Чорнобука, це інтерв’ю він дав під тиском.

Валерій Чорнобук відкидає звинувачення в підтримці російської влади Криму, повідомляючи, що після анексії був “змушений залишити свою посаду” і переїхати до родини в Дніпро.

У квітні 2014 року разом із Чорнобуком з Криму на материкову Україну приїхали ще троє суддів – Андрій Мазниця, Андрій Леонов і Олексій Іванченко.

Після переїзду на материкову частину України Чорнобук працював суддею в Апеляційному суді Дніпропетровської області.

Колишній суддя стверджує, нібито через ЗМІ закликав усіх суддів Криму не присягати Росії, не змінювати громадянства.

Верховна Рада у вересні 2016 року звільнила за порушення присяги 29 суддів, в тому числі Валерія Чорнобука. Перед тим відповідне рішення ухвалила Вища рада юстиції.

Вищий апеляційний суд України відмовив колишньому голові Апеляційного суду АРК Валерію Чорнобуку в оскарженні постанови Верховної Ради, якою його звільнили з останнього місця роботи.

Пізніше речниця прокуратури АРК Тетяна Тихончик повідомила, що Чорнобук переховується від слідства, але перебуває на території України, його оголосили в державний розшук.

3 листопада 2018 року правоохоронці заарештували Валерія Чорнобука у Києві. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Читайте також:
Ще одна “суддя” з Криму отримала 12 років за державну зраду

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна