Французький суд відмовив Україні в екстрадиції Жеваго

Суд у місті Шамбері (Франція) відхилив запит української сторони на екстрадицію в Україну олігарха Костянтина Жеваго.

Про це з посиланням на пресслужбу Жеваго пише “Економічна правда“.

“Суд відхилив запит після ретельного розгляду всіх матеріалів справи, з урахуванням усіх доказів та аргументів, які надала сторона захисту”, – йдеться в повідомленні.

Олігарх заявляє, що справа проти нього “не має жодного юридичного підґрунтя, та має  політичний мотив і явні ознаки піар-кампанії державних правоохоронних органів”.

“Сподіваюся, що ДБР і Генпрокуратура нарешті вислухають мої аргументи та будуть дотримуватися закону у подальшому розгляді цієї справи”, – заявив Жеваго, коментуючи рішення французького суду.

Екстрадиційний запит про видачу Жеваго був поданий українською стороною, зокрема офісом Генерального прокурора та Державним бюро розслідувань у межах розслідування кримінального провадження про розтрату коштів банку “Фінанси та кредит”.

Передісторія

На французькому лижному курорті Куршевель правоохоронці 27 грудня затримали українського олігарха, народного депутата Костянтина Жеваго.

У січні суд французького міста Шамбері випустив його з-під варти під заставу в 1 мільйон євро, яку Жеваго вніс. При цьому йому заборонено виїздити з території материкової Франції й необхідно постійно відмічатися в поліції.

Ще 27 вересня 2019 року перша заступниця директора Державного бюро розслідувань Ольга Варченко заявила, що Жеваго перевіряли на причетність до злочинної схеми з розтрати та легалізації 2,5 млрд грн банку “Фінанси та кредит”, де він був акціонером, і заочно вручили підозру.

У межах розслідування кримінального провадження Жеваго було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України, також підозри повідомлені низці топменеджерів банку.

“Вони організували механізм розтрати 113 млн доларів США фінансової установи, чим завдали шкоди інтересам держави та вкладників банку”, — зазначили в ДБР.

Наразі накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних із ним юридичних осіб. Зокрема, акції його підприємств на сотні мільйонів гривень корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також, накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.

Ще у жовтні 2020 року арештовані активи, вартістю понад 300 млн гривень, були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

За даними видання Forbes, станом на грудень 2022 року власник металургійної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго займав п’яте місце у списку найбагатших бізнесменів України з капіталом в 1,4 млрд доларів.

Читайте також:
Затриманого Жеваго у Франції відпустили під заставу. ОГП сподівається на екстрадицію

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна