Росія в обмін на “шахеди” постачає Ірану кіберзброю, – WSJ

В обмін на відносно дешеві та ефективні безпілотники, які застосовуються для ударів по українській інфраструктурі, Росія постачає Ірану кіберзброю, зокрема засоби для цифрового спостереження.

Про це йдеться в статті американського видання The Wall Street Journal, опублікованій 27 березня.

За даними співрозмовників WSJ серед посадовців США й Ірану, співпраця між Москвою й Тегераном активізувалась після того, як Іран погодився надати, окрім дронів, також ракети малої дальності й танкові та артилерійські снаряди.

“Російська влада вирішила, що вигоди від поглиблення військових відносин з Іраном переважають будь-які недоліки”, – йдеться в матеріалі.

Іран прагне отримати кібердопомогу, а також, за словами співрозмовників WSJ, десятки російських ударних вертольотів і реактивних винищувачів та допомогу в реалізації своєї ракетної програми дальньої дії.

За даними The Wall Street Journal, ключовим постачальником кіберпослуг Ірану є російська компанія “Протей”, яка має контракти з міністерством оборони РФ.

Серед іншого, з початку повномасштабної війни в Україні Росія надала Ірану засоби стеження за зв’язком, а також пристрої для підслуховування, сучасні фотоапарати й детектори брехні. Йдеться і про програмне забезпечення, яке дозволить іранській владі зламувати телефони дисидентів і політичних противників.

Іран тривалий час працював над розвитком своєї кіберзброї, а іранські урядові хакери здійснюють кампанії з дезінформації та завдають ударів по інфраструктурі в країнах-суперниках, як-то США і Саудівська Аравія.

Як відомо, Росія з літа 2022 року використовує в Україні безпілотники іранського виробництва Shahed, які називає “Герань”. Армія РФ широко застосовує їх для ударів по енергетичній та іншій критичній інфраструктурі України.
Попри твердження Києва й Заходу, Іран не раз заперечував, що допомагає РФ зброєю – але вже визнавав, що передавав дрони до початку повномасштабного вторгнення.
Відтоді США та інші західні країни запроваджують санкції проти іранських компаній та осіб, причетних до виробництва безпілотників і надання їх Росії.

Читайте також:
Росія після тривалої перерви запустила “шахідів” – ППО ЗСУ знищила всі

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна