Вже не “бутерброд з ковбасою”? Навальний змінив своє ставлення до окупації Криму

Російський опозиціонер, політв’язень Олексій Навальний опублікував принципи своєї політичної платформи, що передбачають повагу до міжнародно визнаних кордонів України 1991 року і компенсацію нашій країні збитків за війну.

Про це йдеться в 15 принципах політичної платформи Навального, які публікує “Медуза“.

“Які кордони в України? Такі самі, як і в Росії, – міжнародно визнані, визначені в 1991 році. Ми, Росія, їх теж тоді визнали. Ці кордони Росія повинна визнавати і зараз. Тут нема чого обговорювати. Майже всі кордони у світі випадкові й викликають чиєсь невдоволення. Але воювати за їхню зміну в XXI столітті не можна. Інакше світ зануриться в хаос”, – йдеться в повідомленні.

Навальний пропонує “залишити Україну в спокої й дати їй можливість розвиватися так, як бажає її народ”, а отже, “припинити агресію, завершити війну і вивести всі російські війська з території України”.

“Спільно з Україною, США, Євросоюзом і Британією шукати прийнятні шляхи компенсації збитків, завданих Україні. Наприклад (після зміни влади в Росії і закінчення війни), скасувавши обмеження щодо наших нафти та газу, але зі спрямуванням частини доходу від експорту вуглеводнів на компенсації”, – йдеться в принципах опозиціонера.

Він також пропонує розслідувати воєнні злочини у співпраці з міжнародними інституціями.

Навальний наголошує, що для Росії та її народу буде “не просто добре, але ще й дуже вигідно припинити війну якомога швидше: тільки так можна почати рух до зняття санкцій, повернення тих, хто виїхав, відновлення довіри бізнесу, економічного зростання”.

“Ще раз підкреслю, що після війни нам доведеться компенсувати Україні збитки, завдані путінською агресією. Але відновлення нормальних економічних відносин із цивілізованим світом і повернення економічного зростання дасть змогу це зробити, не заважаючи розвиватися нашій країні. Ми на дні, і, щоб спливти, нам потрібно відштовхнутися від нього. Це буде і морально правильно, і раціонально, і вигідно”, – пише він.

Навальний виступає за “демонтаж режиму Путіна і його диктатури, в ідеалі – через загальні вільні вибори і скликання Конституційних зборів”.

Також він пропонує встановлення в Росії парламентської республіки, “заснованої на змінюваності влади через чесні вибори, незалежному суді, федералізмі, місцевому самоврядуванні, повній економічній свободі та соціальній справедливості”.

Контекст:

У жовтні 2014 року в інтерв’ю радіостанції “Ехо Москви” Навальний висловив свою позицію щодо окупації Криму.

“Я вважаю, що, незважаючи на те, що Крим був захоплений з кричущим порушенням всіх міжнародних норм, проте реалії такі, що Крим зараз є частиною РФ. І давайте не будемо обманювати себе. І українцям я сильно раджу теж не обманювати себе. Він залишиться частиною Росії і більше ніколи в доступному для огляду майбутньому не стане частиною України… Крим – це бутерброд з ковбасою, чи що, щоб його туди-сюди повертати?” – заявляв Навальний.

Ці його слова викликали критику в Україні.

У 2021 році глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав українців не зачаровуватися Навальним і заявив, що “бутерброд доведеться повернути, причому не надкушеним і свіжим, в гарному стані”.

Читайте також:
Навальний отримав премію Сахарова

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна