Брат заступника керівника ОП Смирнова накупив елітного майна з величезними знижками, – ЗМІ

За минулий, 2022-й рік брат заступника керівника офісу президента Андрія Смирнова Ігор Смирнов придбав майно, в тому числі квартиру та земельну ділянку в Карпатах, за ціною, значно нижчою від ринкової – на загальну суму чверть мільйона доларів. Брати не змогли дати однозначну відповідь, звідки взялися гроші на придбання і чому ціни занижені.

Про це йдеться в розслідуванні “Української правди” “Big brother is Офісу президента”, зробленому в період, коли електронні декларації чиновників і надалі “не на часі”.

“Ця історія про те, як брат Андрія Смирнова Ігор Смирнов минулого року придбав апартаменти в елітній новобудові у Львові, земельну ділянку в Карпатах, паркомісце у Києві, а ще Volkswagen Multivan, BMW і мотоцикл”, – ідеться в матеріалі.

Зокрема, паркомісце у Києві, ринкова вартість якого становить приблизно $20 тис., Смирнов придбав лише за 60 тисяч грн.

Також брат керівника ОП придбав апартаменти площею 100 квадратних метрів у житловому комплексі “Авалон-37” у Львові за 1 млн 162 тис. 807 грн., тоді як ринкова вартість такого житла коливається в межах 6 млн грн.

За даними УП, “Авалон-37” міг бути пов’язаний із тютюновим бізнесменом Григорієм Козоловським, хоча той каже, що не має до нього стосунку.

Крім того, на початку російської агресії заступник керівника ОП Андрій Смирнов проживав у готельному комплексі  “Емілі Резорт” біля Львова, який теж пов’язують з Козловським.

Сам Андрій Смирнов заперечує будь-який зв’язок з бізнесменом. За його словами, ніяких стосунків з ним у нього немає.

Ще одне придбання Смирнова – 10 соток землі у закарпатському селі Поляна біля гірськолижної траси. Ринкова вартість 1 сотки тут може сягати 3 тисяч доларів (близько 120 тис. грн). Брат керівника ОП придбав усі 10 соток за 10,6 тис. грн.

Серед минулорічних придбань Смирнова також авто Volkswagen Multivan, BMW і мотоцикл. Їхня приблизна загальна вартість становить $125 тис.

Брати Смирнови в коментарях журналісту не змогли однозначно пояснити, де брат керівника ОП взяв гроші на придбання.

Андрій Смирнов стверджує, що його брат позичав гроші на придбання, частину грошей позичив саме він. Стосовно житла, то Ігор твердить, що збирався придбати квартиру на лівому березі у Києві, але через війну вирішив придбати у Львові.

При цьому, згідно з офіційними даними, він зареєстрований у звичайному багатоквартирному будинку на столичній Оболоні.

Природу своїх статків Ігор Смирнов пояснює також тим, що займається перепродажем машин, це йому подобається, також це дає йому додатковий дохід.

З іншого боку, Андрій Смирнов каже, що його брат ніде офіційно не працює, але збирався оформлюватись як ФОП, відкривати автомийку та згодом, можливо, СТО.

“Загалом весь цей майновий злет Ігоря Смірнова може мати два пояснення. Або задля уникнення сплати податків вартість цих об’єктів була занижена лише на папері, в документах, і брат Смірнова десь і в когось взяв потрібні кошти, або ці знижки мають стосунок до виконання своїх посадових і не дуже обов’язків заступником керівника ОП Андрієм Смирновим. Або Андрій Смирнов легалізує кошти, отримані тіньовим шляхом”, – ідеться в розслідуванні “УП”.

Андрій Смирнов на своїй сторінці у Facebook відреагував на розслідування, звинувативши його автора Михайла Ткача у тому, що його пояснення були оприлюднені з купюрами. Також Смирнов запідозрив журналіста у “кооперації” з Андрієм Портновим, проросійським діячем, який був першим заступником голови АП при Вікторі Януковичі. На його думку, журналіста “використали”. “Давши себе використати один раз, це ризикує стати своєрідним стандартом”, – каже Смирнов.

При цьому реакція Смирнова на розслідування не дає відповіді, звідки в брата голови ОП взялися відповідні кошти.

“Чи має брат заступника керівника Офісу президента право на самостійне життя і купівлю будь-чого для цього самостійного життя? Авжеж має! Але питання в тому, чи є в нього самостійні кошти для цих придбань? І якщо ні, то існує ризик, що ці кошти могли бути отримані не самостійно, а за рахунок посади брата. Існує ризик, що Андрій Смирнов якісь із цих речей міг придбати або отримати з великою знижкою для себе, а записати на брата. Але це вже робота для антикорупційних органів”, – говориться в розслідуванні видання.

Хто такий Андрій Смирнов

Андрій Олександрович Смирнов (нар. 1981 р. в Києві) — український адвокат, політик. Заступник керівника офісу президента України з 10 вересня 2019 року. В ОП займається питаннями правової політики, правоохоронною і судовою системами.
Член Національної ради з питань антикорупційної політики (з 1 червня 2020 р.)

У 2003 році закінчив юридичний факультет НаУКМА. Працював в органах державної влади і місцевого самоврядування.

Був керівником юридичного департаменту Державного комітету з питань державного матеріального резерву, заступником Директора департаменту господарського забезпечення СБУ, начальником управління земельних ресурсів м. Запоріжжя.

Із 2012 р. – член спостережної ради Державної банківської установи “Український банк реконструкції та розвитку”.

Був помічником депутатів Валерія Карпунцова (7-ме скликання) й Андрія Денисенка (8-ме скликання).[10]

На місцевих виборах 2015 року пройшов до Дніпропетровської обласної ради від партії “УКРОП”, очолював постійну комісію облради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства.

За даними ЗМІ, в ухвалі Вищого антикорупційного суду у справі № 991/1532/20 Смирнов причетний до втечі судді Миколи Чауса.
Фігурант скандалу “Трубу прорвало” — його голос чути на записах з кабінету директора ДБР Романа Труби.

Читайте також:
Після випадку зі “слугою” Халімоном влада має відновити доступ до е-декларацій, – нардеп

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна