“Клуб вільних націй” почав роботу із західними політиками з питання: що буде після РФ?

Татари, башкири, буряти, калмики, ерзяни та інші національні рухи, що прагнуть деколонізації Російської Федерації, почали встановлювати контакти із західними політиками задля формування коаліції союзників

11 листопада відбулось перше засідання “Клубу вільних націй” – дискусійного майданчика для взаємодії національних та регіоналістських рухів РФ із європейськими політиками.

Модерував зустріч заступник міністра закордонних справ Литовської Республіки Мантас Адоменас. Організатором заходу виступила Ліга вільних націй, що об’єднує башкир, татар, бурят, якутів, калмиків, чеченців, ерзян, мокшан, козаків та інгерманландців у їхній боротьбі за реалізацію права на самовизначення.

“Російсько-українська війна: що буде після Росії?” – так організатори означили тему першого засідання.

Серед учасників: Відмантас Янулявічус, голова Конфедерації промисловців Литви; Олександр Білецький, віце-президент Українського союзу промисловців та підприємців; Агне Дваріонієне, директорка Вільнюського клубу; Річардас Сартатавічус, генеральний директор Конфедерації промисловців Литви; Віктор Гамоцький, заступник посла України в Литві; Юлія Клименко, народна депутатка України, співголова МФО “За деколонізацію і демонтаж російської імперії”; Павло Жовніренко, радник секретаря РНБО України; Ганна Гопко, колишня народна депутатка, голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах 2014-2019 рр.

Лігу вільних націй представляли: Руслан Габбасов (голова Башкирського національного політичного центру, один із лідерів забороненої в РФ організації “Башкорт”), Владімір Довданов (заступник голови Конгресу ойрат-калмицького народу), Майк Інгрем (інгерманландський активіст), Рафіс Кашапов (віцепрем’єр-міністр уряду Татарстану у вигнанні, співзасновник руху “Вільний Ідель-Урал”), Доржо Дугаров (один із лідерів бурятського національного руху, голова Наднаціональної панмонгольської партії), Сиресь Боляєнь (головний старійшина ерзянського народу, співзасновник руху “Вільний Ідель-Урал”).

Фотогалерея:

Ліга вільних націй_1 Ліга вільних націй_3 Ганна Гопко Юлія Клименко
<
>

Представники Ліги подякували Україні за її збройний опір РФ, що дає надію всім поневоленим Москвою народам, а також за ухвалені Верховною Радою історичні документи, зокрема про визнання Чеченської Республіки Ічкерія окупованою територією, та звернення до міжнародної спільноти із закликом сприяти реалізації права народів РФ на самовизначення.

Сторони торкнулись таких питань, як подолання страху перед розвалом Російської Федерації в західних суспільствах, синхронізація зусиль України та Литви у сфері законодавчої підтримки боротьби поневолених народів за їх право на самовизначення, співпраця у сфері підготовки військових добровольців та можливість створення інституту уповноваженого з питань поневолених Москвою народів.

Читайте також:
Башкири просять Україну визнати свою республіку окупованою РФ

Дев’ять тез про деколонізацію Росії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]