Новим муфтієм українських мусульман став імам Мурат Сулейманов

Новим муфтієм Духовного управління мусульман України “Умма” обрали імама мусульман Львова і Галичини шейха Мурата Сулейманова.

Про це в вівторок, 8 листопада, повідомив колишній муфтій Саїд Ісмагілов у фейсбуці.

“Бажаю новообраному муфтію бути стійким і мужнім в ці важкі для України часи, проповідувати високі цінності Ісламу, налагоджувати міжрелігійний діалог і взаємодію в українському суспільстві, стати справжнім лідером для мусульман України. Нехай тобі допомагає Всевишній Аллаг, шейх Мурат!”, – написав Ісмагілов.

Шейху Мурату 32 роки, він народився в Криму в родині кримських татар.

З дитинства вивчав іслам. В 2008 році закінчив школу Коран-хафізів, вивчивши весь Коран напам’ять. В 2013 році закінчив Єменський університет зі спеціальності шаріатської науки. В тому ж році шейх Мурат отримав сертифікат з ханафітської юриспруденції від шейха Мухаммада Ахмада Амоха, муфтія міста Ходейда (Ємен).

З 2015 року – імам мусульман Львова.

З 2016 року – заступник муфтія Духовного управління і представник муфтія на Заході України. З 2019 року – член Української ради з фетв і досліджень. Тоді ж обраний головою Всеукраїнської асоціації з вивчення Священного Корану.

Вільно володіє українською, кримськотатарською та арабською мовами. Є хафізом Священного Корану, також є членом дослідницького відділу Європейської ради з питань фетв та досліджень.

Нагадаємо, муфтій ДУМУ “Умма” Саїд Ісмагілов у червні цього року офіційно склав свої повноваження.

Читайте також:
Мусульмани в боях за незалежність України: сьогодні та сто років тому

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна