9 країн на знак підтримки України вийшли з Альянсу незалежних пресрад Європи, де залишається РФ

Дев’ять країн на знак підтримки України вийшли з Альянсу незалежних пресових рад Європи разом з українською Комісією з журналістської етики.

Про це повідомляє “Детектор медіа“.

28 жовтня вони поширили спільну заяву, в якій вимагають негайно видалити згадки про їхні пресради з сайту Альянсу й повідомляють, що не повернуться до його складу, поки там залишається Росія й поки не повернеться Україна.

Раніше українська КЖЕ оголосила про припинення членства в Альянсі незалежних пресрад Європи після невдалого голосування за виключення російської “Общественной коллегии по жалобам на прессу” (“Громадської колегії зі скарг на пресу”).

Заяву підписали пресради Вірменії, Данії, Естонії, Фінляндії, Грузії, Ірландії, Молдови, Норвегії і Швеції.

У заяві дев’яти країн наголошується, що в Росії зараз “немає свободи преси, і зокрема немає належних можливостей для нормальної саморегуляції медіа”. “Весь медійний сектор використовується в огидній пропагандистській машині Путіна”, — підкреслюють автори заяви.

Вони вважають, що обидві спроби голосування за виключення Росії, які відбувалися під час онлайн-зустрічі у квітні та конференції на Кіпрі 21 жовтня, були погано підготовлені, що призвело до “непотрібної конфронтації, якої можна було уникнути”.

“Коли ми зрозуміли, що Україна не прийме запропоноване пониження статусу Росії до асоційованого члена, ми намагалися знайти швидкий компроміс, пропонуючи м’якший варіант — тимчасове припинення членства Росії. Ми сподівалися, що це розв’яже проблему. Але нашу пропозицію в координаційному комітеті зустріли роздратовано, і це вплинуло на дискусію”, — йдеться в заяві.

Організації-підписанти вважають, що комітет навмисно діяв так, аби внаслідок голосування пропозиція України була відхилена.

У квітні 2022 року КЖЕ пропонувала виключити Росію з Альянсу незалежних пресрад через бездіяльність щодо багаторічної брехні, маніпуляцій та розпалювання мови ворожнечі у російських медіа щодо України.

Російська колегія з преси називає себе “незалежною громадянською інституцією”, хоча насправді є пропагандистським рупором Кремля. Зокрема, з початку збройної агресії Росії проти України колегія не ухвалила жодного рішення чи заяви щодо дезінформаційних російських наративів.

Як зазначають у Комісії з журналістської етики, з 2020 року до складу російської колегії входять відомі путінські пропагандисти Володимир Познер та Маргарита Симоньян.

Читайте також:
Як працювати в умовах воєнного стану: КЖЕ видала поради для медіа

Оксана Забужко: Кожен, хто пропагує “діалог з росіянами”, працює на збереження пухлини

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна