В Австралії прибрали скандальний мурал, на якому боєць ЗСУ обіймає окупанта

Австралійський художник Пітер Сітон замалював зображений на будинку в Мельбурні мурал, на якому український військовий обіймався з російським окупантом.

Про це в понеділок, 5 вересня, повідомив посол України в Австралії Василь Мирошниченко.

Митець назвав свій твір “Мир перш ніж руїни” (Peace Before Pieces).

“Зосереджений на мирному врегулюванні відносин між Україною та Росією. Рано чи пізно ескалація конфліктів, створених політиками, призведе до смерті нашої улюбленої планети”, – підписав він мурал.

Такий малюнок викликав обурення українців.

Посол України в Австралії Василь Мирошниченко розкритикував зображення з обіймами українського захисника та окупанта з РФ.

Мирошниченко заявив, що цей мурал вкрай образливий для всіх українців і “художник поняття не має про вторгнення РФ в Україну”.

“Мурал створює відчуття фальшивої еквівалентності між жертвою та агресором. Його потрібно негайно прибрати”, – написав дипломат.

Після хвилі критики Пітер Сітон записав відео з вибаченнями в інстаграмі.

“Я дуже вибачаюся перед українським народом, якщо я його образив, і, очевидно, це не було моїм наміром. Моїм наміром було лише сприяння миру”, – сказав він.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений CTO (@ctoart)

Сітон заявив, що всі його роботи присвячені єдності та миру, і “попри стать, расу, національність, ідентичність та інші “лейбли”, усі люди прекрасні та фундаментально однакові”.

При цьому він додав, що мурал не має на меті виправдати російську агресію та злочини, які РФ скоює проти людства.

“Нехай усі створіння будуть у мирі та вільні від війни. Посилаю любов народу України та всім людям, які постраждали від цієї війни”, – також написав він.

Сітон виставив свої роботи на продаж як NFT і сказав, що передасть прибуток організації World Beyond War.

Він обіцяв зафарбувати мурал, коли всі 12 NFT будуть продані, однак митця почали активно критикувати у соцмережах.

Співголова Австралійської федерації українських організацій Стефан Романів заявив, що, приймаючи фальшивий наратив про те, що світ потребує тільки миру, мистецький твір насправді “підтримує зло”.

“Що б подумали люди, якби на муралі обіймалися ґвалтівник та жертва? Чи не образить це переконання будь-якої порядної людини”, – написав він.

Також австралійця критикувала не лише українська діаспора, а й колеги.

Китайський політичний карикатурист Badiucao запропонував Сітону свою версію муралу, на якому російський військовий під час обіймів встромляє українцю ніж у спину.

Зрештою, 5 вересня митець замалював скандальний мурал у Мельбурні.

Фото: Aliona Labran

Водночас українська громада Мельбурна вважає, що просто видалити зображення недостатньо, повідомляє The Sydney Morning Herald.

“Це насправді не перемога, тому що він все одно збирався зафарбувати мурал після того, як зібрав усі ці пожертви. Те, що я хотіла би побачити зараз, – це визнання художником, що він чогось навчився”, – сказала президентка асоціації українців у Нобл-Парку (штат Вікторія) Ліана Сліпецькі.

Читайте також:
Прем’єр Австралії в Києві пообіцяв додаткові 100 млн допомоги, 14 БТР та 20 Bushmaster

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна