Верховна Рада звернулася до світових організацій, парламентів та урядів держав із закликом засудити акт ядерного тероризму, який здійснює Росія на Запорізькій атомній електростанції в тимчасово окупованому Енергодарі.
Про це в понеділок, 15 серпня, інформує пресслужба “Енергоатому”.
Відповідну постанову підтримав 301 нардеп.
Рада закликала міжнародне співтовариство застосувати санкції проти всієї російської атомної галузі, зокрема щодо державної корпорації “Росатом”, підприємств та організацій, що входять до її складу, а також проти керівників “Росатома”.
Також Рада закликала ООН і МАГАТЕ організувати спільну безпекову місію на ЗАЕС.
“Згідно з документом парламентам та урядам держав – членів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) пропонується звернутися до Генеральної конференції Агентства щодо призупинення дії привілеїв та прав російської федерації як члена МАГАТЕ, а також позбавлення Росії права голосу на засіданнях Ради керівників МАГАТЕ і можливості брати участь у різних програмах співробітництва”, – йдеться в повідомленні.
Російські війська 5 серпня двічі здійснили обстріл у бік Запорізької АЕС в окупованому ними місті Енергодар. Було зафіксовано три вибухи біля промислового майданчика ЗАЕС. Ворог влучив у високовольтну лінію зв’язку 330 кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС–Запорізька ТЕС, пошкодивши дві лінії електропередачі. Ввечері було зафіксовано три влучання на майданчик АЕС. Обстріли пошкодили азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус на АЕС. Після цього було з міркувань безпеки відключено від мережі 4-й енергоблок АЕС.
Станом на ранок 6 серпня Запорізька АЕС працювала з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки, заявили у НАЕК “Енергоатом”.
Натомість росіяни зберігають присутність своєї військової техніки на території Запорізької атомної електростанції, використовуючи ядерний об’єкт як щит. Українська розвідка поширила інформацію про те, що російська армія фактично замінувала енергоблоки ЗАЕС.
Обстріли Енергодара тривають і надалі. За висновком української влади, обстрілів завдають ЗС РФ з метою шантажу і провокацій.
Міністерство закордонних справ України закликало світову спільноту негайно вжити заходів для примусу Росії звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль України.
Безпека ЗАЕС була темою засідання Радбезу ООН 11 серпня. Українська делегація заявила, що Росія має допустити місію МАГАТЕ на АЕС. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав до негайного припинення воєнних дій поблизу найбільшої в Європі атомної електростанції та створення демілітаризованої зони навколо ЗАЕС. Однак Росія відкинула заклики ООН про створення демілітаризованої зони.
Читайте також:
42 країни закликали Росію вивести війська із ЗАЕС
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!