Відхід Сил оборони України з Сєвєродонецька, що закінчився 24 червня, був підготовлений і тривав кілька днів. Він був потрібний, щоб зберегти життя українських захисників та закріпитися в безпечніших районах.
Про це в ефірі національного телемарафону розповів пресофіцер Бригади швидкого реагування Національної гвардії Андрій Куліш (Харитон Старський).
“Сенс відведення полягає в тому, щоб зберегти життя наших солдатів, які зараз відповідають за оборону цього міста. Ситуація в Сєвєродонецьку нагадує ситуацію в Рубіжному, яке практично було стерте з лиця землі російськими бомбами і російськими снарядами, і утримувати його, при тому що воно знищене більше, ніж на 90%, насправді немає великого сенсу”, – сказав гвардієць.
За його словами, операція з відходу тривала кілька днів, а відхід на укріплені позиції допоможе ЗСУ й НГУ надалі.
“Якщо ми відійдемо на більш укріплені позиції в тому ж самому Лисичанську, який має і більше стратегічне значення з військової точки зору, то в подальшому ми зможемо розвинути і більш ефективний контрнаступ. Тому що росіяни, які будуть утримувати Сєвєродонецьк, будуть перебувати у тій самій ситуації, в якій перебували ми”.
Як відомо, про вихід українських військ із Сєвєродонецька – адміністративного центру Луганської області – стало відомо вранці 24 червня.
Перед тим у місті тривали вуличні бої, ЗС України довгий час контролювали лише промислову зону в районі хімічного заводу “Азот”.
Російські окупанти зайшли в місто 27 травня, оволодівши готелем “Мир”.
Після виходу ЗСУ із Сєвєродонецька останнім підконтрольним містом Луганської області залишається Лисичанськ на іншому березі річки Сіверський Донець.
Читайте також:
ХРОНІКА ОБОРОНИ УКРАЇНИ. День 122 – 25.06.2022. ОНОВЛЮЄТЬСЯ
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!