Автора славнозвісної фрази про “русскій воєнний корабль” – прикордонника з острова Зміїний, ім’я якого наразі не розкривають, вдалося витягти з російського полону.
Про це в ефірі національного телемарафону сказав начальник прикордонної застави “Острів Зміїний” Богдан Гоцький, пише “Українська правда“.
Гоцький підтвердив, що доступ до радіостанції мали лише прикордонники.
За словами начальника застави, росіяни, які висунули вимогу захисникам Зміїного здатися, пропонували їм також роботу, велику зарплату, стабільність. Але зберігаючи вірність присязі прикордонники продовжували захищати українську територію.
Одному з військовослужбовців “урвався терпець, і він вказав напрямок російському кораблю”. Ім’я героя прикордонники поки що не розкривають.
“Це мій підлеглий. Він перебував півтора місяця в полоні, наразі на свободі”, – розповів Гоцький.
Як відомо, раніше авторство фрази “Русскій воєнний корабль, іді нах*й”, помилково приписували морському піхотинцю Роману Грибову. Сам він цього також не заперечував.
Натомість Державна прикордонна служба від початку зазначала, що окупантам відповів саме їхній підлеглий.
Про те, що автором знаменитої фрази не може бути Грибов, “Новинарні” раніше розповідали й родичі тих військовослужбовців зі Зміїного, які від 24 лютого перебувають у полоні росіян.
Співрозмовники “Новинарні” стверджують, що морські піхотинці не мали доступу до радіостанції, з якої захисники Зміїного відповідали “русскому кораблю”.
“Доступ до цієї станції мали виключно прикордонники і зв’язківці. Ми всі знаємо, що Грибов не міг сказати цієї фрази. Проте раніше не розповідали про це на широкий загал, бо нам казали, що справжній автор фрази досі перебуває в полоні, і ми не хотіли йому нашкодити”, – зазначила дружина одного з полонених захисників острова, коментуючи слова Гоцького.
Як повідомляла “Укрпошта”, в понеділок, 23 травня, о 14:00 в Україні стартував продаж нової марки “Русскій воєнний корабль… Всьо”. Із самого ранку до відділень, де мають продаватися марки, вишикувалися величезні черги.
Читайте також:
Укрпошта анонсувала продаж нової серії марок про “рускій воєнний корабль”
Росіяни виклали в загальний доступ дані щодо українських полонених та контакти їхніх родичів
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com