Повноваження Артема Ситника на посаді директора Національного антикорупційного бюро спливли 16 квітня 2022 року, відтак надалі його обов’язки виконуватиме перший заступник Гізо Углава.
Про це повідомляла пресслужба НАБУ в коментарі “Українській правді”.
“Повноваження Артема Ситника на посаді директора НАБУ спливають 16 квітня 2022 року, коли завершується 7-річний термін, визначений законом України “Про Національне антикорупційне бюро України”. Відтоді обов’язки очільника НАБУ, до обрання нового директора, виконуватиме перший заступник директора НАБУ Гізо Углава”, – ішлося в повідомленні.
Напередодні повідомлення з цього приводу поширило посольство Сполучених Штатів.
“Дякуємо Артему Ситнику, першому очільнику НАБУ, за чудову службу протягом останніх семи років. США та ЄС із нетерпінням чекають на співпрацю з виконуючим обов’язки директора Гізо Углавою, доки не буде проведено конкурсний відбір”, – сказано в дописі у твіттері амбасади США.
Дякуємо Артему Ситнику – першому очільнику НАБУ, за чудову службу протягом останніх семи років. 🇺🇸 та 🇪🇺 з нетерпінням чекають на співпрацю з виконуючим обов’язки директора Гізо Углавою, доки не буде проведено конкурсний відбір. pic.twitter.com/276H3vIiOP
— U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) April 15, 2022
Як відомо, навесні 2022 року має відбутися конкурс з обрання директора НАБУ, однак він ускладнюється воєнним станом. Деякі експерти раніше застерігали, що влада спробує затягнути процес відбору директора Бюро за тією ж схемою, за якою вже понад рік перешкоджає обранню нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Гізо Трістанович Углава (нар. 18 листопада 1975 року в Кутаїсі, Грузія) – грузинський та український правоохоронець, перший заступник директора Національного антикорупційного бюро України з квітня 2015 року.
Із 1998-го до 2012 року працював у системі прокуратури Грузії, пройшов шлях до заступника головного прокурора Грузії. У 2008-2009 роках – обласний прокурор Західної Грузії; 2009-2010 – прокурор Аджарської автономної республіки.
На посаді заступника головного прокурора Грузії до сфери діяльності Углави входила боротьба з корупцією, легалізацією незаконних доходів та фінансовими злочинами.
У 2013 році заснував юридичну компанію, займався адвокатською діяльністю.
У 2014 році Углава у складі команди грузинських реформаторів прибув до України як консультант. Працював у групі, яка займалася імплементацією антикорупційного законодавства.
2015 року отримав громадянство України. У НАБУ відповідав за набір, навчання та роботу детективів, аналітиків та IT-відділу та ін.
Читайте також:
“До вторгнення готувалися з січня”. Прокурори САП сформували гранатометний взвод ТрО
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!