Медики врятували 16-річного Максима із Сум, який двічі потрапляв під російські обстріли.
Про це у вівторок, 5 травня, повідомила Національна дитяча спеціалізована лікарня “Охматдит”.
Вперше це сталося у квітні 2025 року. Хлопець їхав в автобусі разом із мамою, коли почався обстріл. Жінка закрила його собою і отримала поранення, а Максим допоміг їй вибратися з пошкодженого транспорту.
Другий удар хлопець пережив уже у березні 2026 року. Того дня він зробив фото на водійське посвідчення і повертався додому, коли поруч із будинком влучив дрон типу “Шахед”. Максим отримав важкі поранення. Першу допомогу йому надав випадковий перехожий — це допомогло врятувати життя.
Спочатку підлітка доправили до лікарні в Сумах, а потім — до Києва. В “Охматдиті” він перебував у комі з важкою травмою голови та численними ушкодженнями обличчя.
Лікарі провели складну операцію: відновили кістки обличчя і частково — роботу лицьового нерва, який відповідає за міміку.
“Внаслідок осколкового поранення була ушкоджена щічна ділянка, де проходять гілки лицьового нерва, що відповідають за міміку. Через це у хлопця спостерігався парез — порушення рухів правої половини обличчя. Під час операції відновили кісткові структури лицевого черепа за допомогою титанових мікропластин і гвинтів”, — пояснює щелепно-лицевий хірург Олег Голубченко.
Після цього Максим пройшов реабілітацію — вчився знову говорити, жувати та відновлював рухи обличчя. З ним також працювали психологи.
Зараз стан хлопця значно покращився. Його вже виписали додому, але попереду ще кілька операцій.

Медики кажуть: найважливіше — Максим вижив і поступово повертається до нормального життя.
Читайте також:
Атака на Суми: восьмеро з поранених у важкому стані, з них троє – діти
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!