Попри зобов’язання, накладені Касаційним адміністративним судом, Львівська міська рада не передаватиме останки агента НКВС Миколи Кузнєцова його родичам у Російську Федерацію.
Про це в п’ятницю, 22 жовтня, у фейсбуці заявив міський голова Львова Андрій Садовий.
“Я вкотре маю два питання до людей, які ухвалюють такі рішення: 1. Чи вважаєте ви можливою будь-яку співпрацю із агресором у час війни? 2. А чи не хоче Росія повернути нам 121 громадянина України, які сьогодні ув’язнені за політичними та релігійними мотивами на території їхньої країни, а також 296 людей, які перебувають у нелюдських умовах на окупованих територіях? Наша позиція однозначна – ми не співпрацюємо із окупантами!”, – наголосив міський голова.
Він нагадав, що позивачкою у цій справі з 2008 року є громадянка РФ Маргарита Брюханова і слід би було “органам поцікавитися, як в неї справи”.
Як писала “Новинарня“, 15 вересня Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду зобов’язав виконавчий комітет Львівської міської ради дозволити перепоховання останків Миколи Кузнєцова з Пагорбу Слави у Львові на Широкореченському військово-меморіальному комплексі у Єкатеринбурзі. Ця постанова є остаточною й оскаржити її не можна.
22 жовтня виконком Львівської міськради одноголосно відхилив вимогу Верховного Суду щодо передачі останків агента НКВС Миколи Кузнєцова в РФ.
Торік у лютому виконавчий комітет ЛМР не погодив передачу останків агента НКВС Миколи Кузнєцова його родичам у Росію. Відповідне рішення члени виконкому перенесли до отримання висновку від СБУ та МЗС. Через місяць було відмовлено у перепохованні.
У Міністерстві культури, молоді та спорту України назвали недоцільною ексгумацію цих останків і передачу їх закордон.
Останки енкаведиста, якого у 1960 році поховали на Пагорбі Слави у Львові, планували передати його племінниці Маргариті Брюхановій.
Микола Кузнецов – радянський диверсант-розвідник, агент НКВС, який загинув 8 березня 1944 року у селі Боратин Бродівського району на Львівщині. За однією з версій, він сам підірвав себе гранатою, за іншою – загинув в бою. Посмертно йому присвоїли звання Героя Радянського Союзу. Ексгумацію останків спецагента НКВС провели в 1959 році.
Читайте також:
На місці Монумента слави у Львові знайшли капсулу з посланням
У Львові студент отримав вирок за осквернення пам’ятника Бандері
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!