3-й полк ССО пройшов оцінювання НАТО і теж може залучатися до Сил швидкого реагування

Тактична група 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго пройшла оцінювання НАТО і може залучатися до Сил реагування НАТО.

Про це пресслужба військової частини повідомила в четвер, 7 жовтня.

“Військовослужбовці… здолали важкий шлях для приєднання в міжнародну сім’ю НАТО та виконали всі вимоги стандартів альянсу задля спроможності виконувати бойові завдання пліч-о-пліч з іноземними партнерами. Вступ на бойове чергування NATO Response Force – це великий крок для української армії та подолання старої системи для створення нових штатів, можливостей та стандартів. Командування частини вітає військовослужбовців з проходженням оцінки”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також:
Десантники теж залучатимуться до Сил реагування НАТО: триває оцінювання підрозділу

Нагадаємо, що 3-й полк брав участь у багатонаціональних навчаннях “Silver Saber-21″, під час яких військові пройшли оцінювання НАТО першого рівня NEL-1.

Навесні 2021 року під час інтерв’ю “Новинарні” командувач ССО Григорій Галаган повідомляв, що 3-й полк залучатимуть до Сил реагування НАТО наступним зі складу Сил спеціальних операцій.

Як інформувала “Новинарня“, 24 червня 2019 року вперше в історії підрозділ з країни – не члена НАТО пройшов сертифікацію як підрозділ ССО (SOF) і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО.
Підрозділ проходив відповідні іспити у Литві. Цією частиною став 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗС України.

NRF були створені на листопадовому саміті НАТО 2002 у Празі на заміну Союзного Командування Європи Мобільними Силами. Перші перемовини про реорганізації мобільних сил НАТО відбулись у серпні 2002 року у Варшаві з ініціативи міністра оборони США Дональда Рамсфелда. СШР перебувають у постійній бойовій готовності.
Складаються з військ сухопутних, спеціального призначення, повітряних, морських сил, що готові впродовж 5 днів до проведення операцій евакуації чи реагування на кризові ситуації в усіх частинах світу. При значному військовому конфлікті (війні) повинні стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів.

Рішення про застосування СШР приймає Північноатлантична рада.

Читайте також:
Усі військові частини ССО залучатимуться до Сил реагування НАТО. Наступний – 3-й полк

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна